Geri Dön

Bon Jovi grubunun gitaristi Alec John Such hayatını kaybetti

Dünyaca ünlü rock grubu Bon Jovi’nin bas gitaristi Alec John Such 70 yaşında hayata veda etti. Usta müzisyenin ölüm haberi, grubun sosyal medya hesaplarından duyuruldu.

Bon Jovi grubunun gitaristi Alec John Such hayatını kaybetti

Müzik dünyasının önemli rock gruplarından Bon Jovi'nin eski bas gitaristi Alec John Such, yaşamını yitirdi. Grubun resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Sevgili dostumuz Alec John Such'ın vefat haberini duyduğumuza çok üzüldük. O eşsiz biriydi. Bon Jovi'nin kurucu üyelerinden biri olan Alec, grubun oluşumunun ayrılmaz bir parçasıydı" denildi. Müzisyenin ölüm nedeniyle ilgili bilgi verilmedi.

Bon Jovi grubunun gitaristi Alec John Such hayatını kaybetti

BON JOVI HAKKINDA

Bon Jovi 1983’te New Jersey, Amerika’da kuruldu. Vokalde Jon Bon Jovi, klavyede David Bryan, bateride Tico Torres, gitarda Phil X ve basta Hugh McDonald gibi isimler yer aldı.

Grubun ilk bas gitaristi Alec John Such 1994 yılında, 30 yıl boyunca grupta gitar çalan ve şarkı yazan Richie Sambora ise 2013 yılında gruptan ayrılmıştır.

2005 yılında ise Dünya Müzik Ödülleri'nde tüm dünyada 100 milyonu aşan albüm satışları nedeniyle Elmas Ödülü ile onurlandırıldı. Bon Jovi, 2018’de Rock & Roll Onur Listesi’ne alındığında grup yeniden bir araya geldi. Göreve başlama töreninde, Such, grup arkadaşlarıyla geçirdiği zamandan sevgiyle söz ederek, “Ben onları ölesiye seviyorum. Her zaman da seveceğim” demişti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber