Geri Dön

Bu albüm yıldızlarla dolu

Müzikle ilişkisini yıllar sonra yeniden tanımlayan Kürşat Başar, ‘Keşke Burada Olsaydın’ albümünde klasikleşmiş ve yeni parçaları bir araya getirdi. Albüm 1 Mayıs’ta piyasada olacak

Onu gazeteci, köşe yazarı ve çok satan romanların yazarı olarak tanıdık. Kelimelerle arası iyi olan Kürşat Başar’ın, müzik tutkusu da büyük oldu her zaman. 80’li yıllarda TRT için hazırladığı ‘Caz Duygusu’ adlı televizyon programını müzikseverler hatırlayacaktır. Son dönemde müzikle ilişkisini daha da yoğunlaştıran Başar, yazdığı ‘Bizim Şarkımız’ müzikali ve grubuyla gerçekleştirdiği canlı performanslarıyla dikkat çekti. Bu keyifli müzik yolculuğuna şimdi de bir stüdyo albümüyle devam ediyor. Klasikleşmiş Türkçe pop şarkılarını ve biri kendine ait olmak üzere iki yeni eseri, birçok ünlü sanatçının konuk olarak seslendirdiği caz yorumlarıyla bir albümde topladı.
Kürşat Başar, albümünün ortaya çıkış hikayesini şöyle anlatıyor: “Beni yakından tanıyanlar, müziğin hayatımda ne kadar önemli olduğunu bilir. Ama romanların, yazıların arasında müzik yıllarca geride kaldı. İki yıl önce bir rastlantıyla sahneye çıkmam ve uzun zamandır kenarda duran saksafonumu yeniden çalmaya başlamam bu albümün başlangıcını oluşturuyor.”

Canlı kaydedildi
‘Keşke Burada Olsaydın’ albümü, konuk sanatçıların seslendirdiği dokuz şarkı, iki enstrümantal eser ve bir eserin radyo versiyonundan oluşuyor. 90’larda ‘Neredesin’ adlı şarkısıyla tanınan Ayşen’in seslendirdiği ve aynı zamanda albümün çıkış parçası olan ‘Keşke Burada Olsaydın’, Kürşat Başar ve Zeynep Talu’nun ortak çalışması. Albümde Sezen Aksu, Yaşar, Yeşim Salkım, İlhan Şeşen, Levent Yüksel, Erol Evgin, Zeynep Talu gibi Türk popunun önemli isimleri ve piyanosuyla Burçin Büke, Kürşat Başar’a eşlik ediyor. Berkay Özideş ve Şenay Lambaoğlu gibi seslerin de bulunduğu albüm, Marşandiz Stüdyoları’nda, Kürşat Başar’ın müzik direktörlüğünde, canlı kaydedildi. Güçlü seslerle buluşan unutulmaz şarkılar ve albümde yer alan yeni eserler, Başar’ın saksafonuyla tekrar anlam kazandı.
İlk klip, albüme adını veren, sözleri Kürşat Başar ve Zeynep Talu’ya, müziği yine Kürşat Başar’a ait olan ‘Keşke Burada Olsaydın’ adlı şarkıya çekildi.

Kürşat Başar anlatıyor
“Bu albüm, yaptığım bütün her şey gibi beni anlatıyor. Yazı ya da müzik... Önemli olan, içimdeki duyguyu anlatmanın bir biçimini bulmak. Burada farklı olan; duygumu, çocukluğumu, büyük aşkımı, söylemek istediğim sözleri muhteşem müzisyenlerin benimle paylaşmasıydı. Albümdeki şarkıların hemen hepsi, aynı anda çalındı, söylendi. Yani o anın duygusunu taşıyor.”

İrem Sak: Yardım gönderin!Oyuncu İrem Sak, Instagram hesabı üzerinden yaptığı esprili paylaşımlarla takipçilerini eğlendirmeye devam ediyor. Güzel oyuncu son olarak ağzında kürdan çevirdiği anları yayınladı.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber