Geri Dön

Bu daha başlangıç biz kazanacağız!

Patti Smith’ten Gezi Parkı direnişçilerine selam var: Teknolojiden hiç anlamasam da şunu biliyorum tek bir cümlemizle kalelerini başlarına yıkabiliriz. Korksunlar, bu bir kültürel devrim, daha bu başlangıç, biz kazanacağız...

Bu daha başlangıç biz kazanacağız!

Rock müziğin yaşayan efsanelerinden, ozan şarkıcı Patti Smith’ten Taksim Gezi Parkı direnişçilerine selam var. New York’ta muhalif yıldızla bir araya gelen gazeteci Elif Key’e Smith’in Türkiye’de yaşananlarla ilgili görüşlerini kaleme alıp blog’unda “Uyuyorlardı, uyandılar” başlığıyla kaleme aldı. İşte ‘çapulculara’ selam da gönderen Smith’in Gezi Parkı mesajı:

‘Uyandılar’
‘Uyanmaları gerekiyordu. Tanrı’ya şükrediyorum, uyandılar. Çünkü uzun süredir uyuyordunuz. Kaç sene oldu, 9-10? Beynim patlayacak gibi oluyor düşünmekten. Ben hiçbir zaman şiddeti desteklemedim. Bir baksana şu dünyanın haline. Hiçbir yerinde huzur yok. Her yer karışık. Ama bir insan, bir yönetici kendi halkını birbirine kırdırmaz. O barıştırmak için, sevgiyle sarılmak için orada. Bizi aptal sanıyorlar. Biz dünyadaki hiçbir yöneticiye, hiçbir sisteme inanmıyoruz, onların palavralarına karnımız tok. Teknolojiyle baş edemedikleri için bizden nefret etme yolunu seçiyorlar. Teknolojiden hiç anlamasam da şunu biliyorum tek bir cümlemizle kalelerini başlarına yıkabiliriz. Ve bundan korkuyorlar. Korksunlar da, bu bir kültürel devrim, daha bu başlangıç, sonunda biz kazanacağız’.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber