CaddeBurak Hakkı ceviz hasadına başladı

Burak Hakkı ceviz hasadına başladı

19.10.2022 - 11:04 | Son Güncellenme:

'Dudaktan Kalbe' dizisiyle şöhreti yakalayan 1994 Best Model of Turkey birincisi Burak Hakkı, sakin bir yaşamı seçti. Zaman zaman İstanbul'un karmaşasından kaçmak için Gelibolu'dan satın aldığı arsaya gidip çiftçilik yapan 50 yaşındaki ünlü isim, son olarak yetiştirdiği cevizleri takipçileriyle paylaştı.

Burak Hakkı ceviz hasadına başladı

Daha önce birçok dizi ve filmde rol alan Burak Hakkı, Sema Şimşek ile evliliğinden dünyaya gelen oğlu Rüzgar doğduktan sonra tarıma merak sarmıştı.  Çanakkale'nin Gelibolu ilçesindeki Güneyli Köyü'nde satın aldığı 35 bin metrekarelik arsada; ceviz ve organik sebze-meyve yetiştiren ünlü oyuncu, emeklerinin karşılığını almaya devam ediyor.

Haberin Devamı

CEVİZLERİYLE POZ VERDİ

Çiftlik hayatından kesitleri sık sık takipçileriyle paylaşan Hakkı, son olarak yetiştirdiği cevizlerin hasadından kareler paylaştı. Ünlü isim, toplanan cevizlerle verdiği poza, "Bu filmin başrollerinde annem, Mustafa, Kerim ve Hatice var" notunu düştü.

Burak Hakkı ceviz hasadına başladı

"İNSAN ŞEHRE DÖNMEK İSTEMİYOR"

İstanbul’un stresli yaşamından Saros Körfezi’ndeki köy yaşamına döndüğünü ve bunu herkesin yapabileceğini insanların sadece ne istediğine karar vermesi gerektiğini belirten Hakkı, daha önce Demirören Haber Ajansı'na verdiği röportajda; "İnsan şehre dönmek istemiyor açıkçası. Dolayısıyla da bu tür köy hayatının ne kadar gerekli ve güzel olduğu, böyle salgın dönemlerinde anlaşılıyor" demişti.

"HAYALİMDİ"

Haberin Devamı

Güneyli köyünde, ailesinin bir yazlığı bulunduğunu ve 30 yıldan fazla süredir burada olduklarını belirten Burak Hakkı, "Annem ve babam yazları Güneyli köyündeki yazlıklarına geliyorlardı. 2008 yılında oğlum Rüzgar doğduğu zaman onun için bir şey yapmak istedik. Burası bomboş bir tarlaydı ve 12 yıl önce satın aldık. Ondan sonra burayı işlemeye başladık. Benim bir ceviz hayalim vardı. Ceviz bahçesi kurmak istiyordum ve o zaman başladık" ifadelerini kullanmıştı.

Burak Hakkı ceviz hasadına başladı

"SAKİN HAYATI DAHA DOLU YAŞIYORSUNUZ"

50 yaşındaki Burak Hakkı, aynı röportajda; İstanbul’daki metropol yaşamını bırakıp, köy hayatına geçmesiyle ilgili şunları söylemişti:

Annem İstanbul için hep ’açık hapishane’ diyor. Yıllardır çiftlik hayatına alışık olduğu için. E tabi bambaşka iki hayat. İkisi de birbirinden çok farklı. Burası huzur dolu, kendinizin farklı yönlerini keşfedebiliyorsunuz. Sakin, hayatı daha dolu dolu yaşayabiliyorsunuz. Biraz şehir hayatındaki karmaşadan dolayı, fast food yemek gibi bir hayat yaşıyoruz açıkçası. Burada ise daha sindirerek, görerek bazı şeyleri yaşayabiliyorsunuz. Ama tabii ki bunlar hepsi bir tercih.