Geri Dön

Candan Erçetin: Müzikten kopmasınlar

‘Sadan Hanım’ filmine özel ‘Sakın Bırakma’ şarkısını yazan ve seslendiren Candan Erçetin, “Alzheimer hastaları müzikten kopmamalı” dedi

Candan Erçetin: Müzikten kopmasınlar

Alzheimer hastalarının sorunlarına dikkat çekmek için, Türkiye Alzheimer Derneği’nin desteğiyle yapılan ‘Sadan Hanım’ filmine özel ‘Sakın Bırakma’ şarkısını yazan ve seslendiren Candan Erçetin, müziğin hastalar üzerindeki etkisine değindi. Göksel Gülensoy yönetmenliğinde çekilen klipte de oynayan sanatçı, “Erken teşhisin önemini anlatan film, önemli bir görevi üstleniyor” dedi.
“Sanatın ana işlevlerinden biri de toplumsal bilince katkı sağlamak” diyen Erçetin, “Hastalar müzikten kopmamalı. Onların söyleyerek anlatamadıkları sevgilerini, temas ederek dile getirmelerinin hem hastayı hem de yakınını bir nebze iyileştireceğini vurguluyoruz. Müzik terapisi gören hastalarda sinirlilik, hezeyan ve uyku bozukluklarında azalmalar oluyor” diye konuştu.

 

'Ece Ünel İle Susma'da acılı anne ihbarcı ve katil zanlısına seslendiKanal D’nin sunuculuğunu deneyimli haberci Ece Üner'in yaptığı 'Ece Üner İle Susma'da 21 yıl önce Şişli'deki evinde vahşice öldürülen lise öğrencisi Çağla Tuğaltay dosyasında ortaya çıkan yeni tanık ve tanığın ifadesi gündeme geldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber