Geri Dön

Cinayetten yargılanan Tarkan'ın firari kuzeni Servet Tevetoğlu yakalandı

Esenyurt'ta Ercan Gönülkırmaz'ın öldürüldüğü davanın sanıkları arasında yer alan ve açık cezaevinden firar eden Tarkan'ın kuzeni Servet Tevetoğlu yakalanarak tutuklandı.

Servet Tevetoğlu hakkında 2019 yılında Silivri Açık Ceza İnfaz Kurumu'ndan firar etmesi sonucunda yakalama kararı çıkartılmıştı. 17 Kasım'da Edirne Uzunköprü'de yakalanan Tevetoğlu, Bakırköy 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde Ercan Gönülkırmaz'ın öldürüldüğü; 'kan gütme saikiyle öldürme', 'mala zarar verme' ve 'ruhsatsız silah taşıma' suçlarından yargılandığı davaya, Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağladı.

"BÜTÜN TV VE GAZETELERDE HABERLER ÇIKTI"
Servet Tevetoğlu, "Ben bu dosyadan tahliye olduğumda kardeşim kanser tedavisi görüyordu. Üç ay sonra da kendisini kaybettik. Hem bundan hem de bana takdir edilen kefaleti ödeme imkanım olmadığından adli kontrol şartını yerine getiremedim. Bu dosyadan tahliye olunca açık cezaevine geçtim, bir hafta kaldım. Daha sonra izne çıktım. O dönemde bütün gazete ve televizyonda haberler çıktı" ifadelerini kullandı.

"Bunun üzerine hakkımda yeniden tutuklama çıkacağını düşünerek korktum" diyen Tevetoğlu, "Bundan dolayı açık cezaevine tekrar geri dönemedim. Şu anda Edirne Uzunköprü'de bir arkadaşımı ziyarete gelmiştim. Onun yanında kalırım diye gelmiştim" şeklinde konuştu.

Mahkeme, sanık Servet Tevetoğlu hakkında cezaevinden firari durumda bulunması ile yakalanış şekli ve yeri de dikkate alınarak tutuklama kararı verdi. Dava, Bakırköy 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam ediyor.

 

Şafak Sezer yolda kaldı! 'Allah rızası için sesimizi duyun'İstanbul'da yoğun kar yağışı nedeniyle araçlar uzun kuyruklar oluşturdu. Yolda kalan Şafak Sezer ise sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulundu. Sezer, “Allah rızası için sesimizi duyun” dedi.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber