Geri Dön

‘Çok çekti...’

Ses ve sinema sanatçısı Mehtap Ar, uzun süredir mücadele ettiği akciğer kanserine yenik düştü

‘Çok çekti...’

Aysel Gürel’in kızı ve Müjde Ar’ın kardeşi Mehtap Ar (64), dün sabaha karşı İstanbul Koç Üniversitesi Hastanesi’nde vefat etti. Yapılan yazılı açıklamada, “Akciğer kanseri tanısı ile 2018 yılından bu yana hastanemizde tedavisi devam eden Mehtap Ar, çoklu organ yetmezliği nedeniyle 10 Nisan 2021 tarihinde vefat etmiştir” cümlelerine yer verildi.
Dört aydır yoğun bakımda tedavi gören kardeşi için Müjde Ar, “Kardeşimi kaybettim ve çok üzgünüm. Son aylarda yoğun bakımdaydı. Dilerim acıları dinmiştir, çok çekti...” dedi. Usta oyuncu, 6 Nisan’da 64 yaşına basan kardeşini, “Canım, biriciğim, kardeşim, kalbimin yarısı, her şeyim. Bir an önce iyileş” mesajıyla kutlamıştı.
Kardeşi Mehtap Ar’ın sağlık durumu hakkında sürekli bilgilendirme yapan Ar, “8 Ocak’ta tedavisinde kullanılan ilacını almak üzere kontrol için hastaneye gittiğimizde yatırdık. 3-4 gün sonra durumu kötüleşti. Beş gün yoğun bakıma kaldırıldı. Sonrasında oradan çıkardık ve bir gün odasında kalabildi. Beyne pıhtı attığı için yeniden yoğun bakıma kaldırıldı” demişti.
6 Nisan 1957’de doğan Mehtap Ar, ilk evliliğini 17 yaşında bir tiyatrocuyla yapmıştı. Kısa sürede boşanan Ar’ın ikinci evliliğinden Söz adında bir oğlu var. Sanatçı, 2000’de Mehtap Ar Çocuk Tiyatrosu’nu kurup, turneye çıkarak, Anadolu’yu dolaşmıştı.

‘Çok çekti...’
‘Aysel’ine kavuştun...’

Mehtap Ar’ın vefatının ardından ünlü isimler, sosyal medya hesaplarından üzüntüsünü şu cümlelerle dile getirdi:
Şehrazat: Allah rahmet eylesin, mekanın cennet olsun Mehtap’ım...
Ajda Pekkan: Çok ama çok üzgünüm... Nurlar içinde uyu.
Nilgün Belgün: Canım arkadaşım, özel dostum, iyi arkadaşım... Geriye yaşanan güzel günler ve candan atılan kahkahalar kalıyor... Gerisi teferruat oluyor maalesef... Başımız sağ olsun, mekanın cennet olsun.
Tarkan: Çok üzgünüm, başımız sağ olsun...
Yaprak Özdemiroğlu: Mehtap çok sevdiği annesinin yanına gitti. Yattığı yer incitmesin...
Betül Demir: Ah Mehtap Abla... Aysel’ine kavuştun... Ailesine ve hepimize sabır diliyorum. Aysel’e selam olsun bizden de... Seni çok seviyorum dobra kuşum, ruhun huzur bulsun.
Seda Sayan: Başımız sağ olsun, nurlar içinde uyu Mehtap...
Gülben Ergen: Aysel’ime selam söyle bizden benim canım Mehtap’ım...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber