Geri Dön

Deniz Toprak kimdir? Deniz Toprak kaç yaşında, nereli? Biyografisi...

Ünlü şarkıcı Deniz Toprak, bugün Star TV'de yayınlanan Demet ve Alişan ile Sabah Sabah programında yer alıyor. Peki Deniz Toprak kimdir? İşte vatandaşların bugün hakkında en çok arama yaptığı isimlerden biri olan Deniz Toprak ile ilgili bilgiler...

Deniz Toprak kimdir? Deniz Toprak kaç yaşında, nereli? Biyografisi...

Deniz Toprak bugün ekranlarda izleyici ile buluşuyor. İşte Deniz Toprak'ın hayat hikayesine ilişkin merak edilenler...

DENİZ TOPRAK KİMDİR?


Baba tarafından Arap kökenli olan Deniz Toprak, 15 Ocak 1977 tarihinde Siirt'de dünyaya geldi. Liseyi okuyana kadar Siirt'te yaşadı, ardından İstanbul'a giderek lise öğrenimini orada tamamladı. İlk amatör albüm çalışmasını 1996 yılında yaptı. O senelerde, çeşitli halkevleri ve kültür merkezlerinde konser çalışmalarında bulundu. Profesyonel müzik eğitimi almak istediği için 2000 senesinde özel müzik okullarında solfej, şan, nota, bağlama repertuvar ve tavır dersleri almaya başladı. Zara, İlhan Şeşen ve Müslüm Gürses gibi birçok sanatçının albüm ve konser çalışmalarında vokalistlik yaptı.

2008 tarihinde Ulus Müzik imzası il Destanlaşan Türküler 5 adındaki albümde yer aldı ve 2 parçayı seslendirdi. Deniz Toprak 2002 yılında Ali Osman Erbaşı ile hayatını birleştirdi. 2012 tarihinde sunuculuk kariyerinde de kendisini denemeye karar veren Deniz Toprak, Trt Müzik adındaki kanalda 13 bölüm kadar Yerel Starlar adındaki programı sundu.

Magazin Haberleri Bülteni (22 Ekim 2020)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları...
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber