Geri Dön

Derya Uluğ: Yemek yiyebilmek büyük nimet

Şarkıcı Derya Uluğ, yıllar önce anoreksiya nervoza ile mücadele ettiğini anlattı. Uluğ, "O hastalık yemek yiyebilmenin ne kadar büyük bir nimet olduğunu anlamamı sağladı" dedi.

Derya Uluğ: Yemek yiyebilmek büyük nimet

Ünlü şarkıcı Derya Uluğ, bilinmeyenlerini anlattı. All Dergisi'ne konuşan Uluğ, ergenlik döneminde anoreksiya nervoza hastalığı ile mücadele ettiğini anlattı.

"İKİ YILLIK ZORLU BİR MÜCADELEYDİ"
35 yaşındaki şarkıcı, "Hala kilo takıntısı yaşıyor musun?" sorusunu şu şekilde yanıtladı:

"Aslında klip sürecinde sadece 2 kilo verdim istem dışı. Sporu ve diyeti kaslanmak için yaptım. Benim anoreksiya ile ilgili olan sürecim, hiç kiloyla ilgili olmadı. Bağışıklığım zayıf olduğu bir süreçte yakalandım. Ucunu alamadığım iki yıllık zorlu bir mücadeleydi ama kazandım. O hastalık yemek yiyebilmenin ne kadar büyük bir nimet olduğunu anlamamı sağladı. Şimdi yiyebilmenin tadını çıkarıyorum."

ANOREKSİYA NEDİR?
Anoreksiya nervoza, anormal derecede düşük vücut ağırlığı belirtisi ile görülen ve hayatı tehdit eden ciddi bir yeme bozukluğudur. Anoreksiya nevroza bozukluğu olan kişiler, ince kalmak konusunda aşırı takıntılıdır ve hepsi normal kilolarının çok altındadır. Anoreksiyalı kişiler için daima çok ince olmak önemlidir. Anoreksiya nevroza genellikle 12-20 yaş arasında genç kızlarda sık görülür. Anoreksiyalı kişilerin yüzde 90'ı kadındır. Toplumlarda genel görülme oranı ise yüzde 1-2’dir.

Behzat Uygur'dan güldüren paylaşım! İzzet Yıldızhan'dan 1000 Euro isterse ne olur?Sosyal medya paylaşımlarıyla dikkatleri üzerine çeken oyuncu Behzat Uygur, bu sefer de İzzet Yıldızhan'ın balkonda şarkı söylediği videosunun üzerine bir kurgu yaptı. Videoda Yıldızhan'dan 1000 Euro borç isteyen Uygur'u izleyenler kahkahaya boğuldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet