Geri Dön

Doğduğun Ev Kaderindir Özlem kimdir, gerçek adı nedir? Ebru Cündübeyoğlu biyografisi

Başarılı oyunculuğu ve güzelliğiyle hafızalarda kalan Ebru Cündübeyoğlu uzun zaman sonra televizyon ekranında karşımıza çıkıyor. TV8 kanalının ilgiyle takip edilen Doğduğun Ev Kaderindir dizisine dahil olan Ebru Cündübeyoğlu Barış karakterinin ablası Özlem'e hayat verecek. İzleyiciler ise 'Doğduğun Ev Kaderindir Özlem' arayışına başladı. Peki Doğduğun Ev Kaderindir Özlem kimdir, gerçek adı nedir? İşte Ebru Cündübeyoğlu biyografisi haberimizde...

Doğduğun Ev Kaderindir Özlem kimdir, gerçek adı nedir? Ebru Cündübeyoğlu biyografisi

Ebru Cündübeyoğlu, başarılı projelere imza atmaya devam ediyor. TV8 kanalının Doğduğun Ev Kaderindir dizisi ile izleyici karşısına çıkacak olan Ebru Cündübeyoğlu kimdir, eşi ve kızı kim? Ebru Cündübeyoğlu'nın boyu - yaşı kaç? Oynadığı diziler neler? soruları peş peşe araştırılıyor. İşte Ebru Cündübeyoğlu biyografisi haberimizde...

EBRU CÜNDÜBEYOĞLU KİMDİR?

10 Eylül 1974'de Almanya'da doğan Ebru Cündübeyoğlu tiyatro, sinema, dizi oyuncusu ve şarkıcı.

Diş Doktoru Ertuğrul Cündübeyoğlu ve 1970 Türkiye Güzelleri'nden Hülya Cündübeyoğlu'nun tek çocuğudur. Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü mezunudur.

1993 yılında kendisi de annesi gibi Türkiye 4. Güzeli seçildi ve aynı yıl televizyon kariyeri başladı. İlki ''Bir Başka Gece'' programı olmak üzere pek çok prestijli eğlence programının sunuculuğunu üstlendi ve yapımında çalıştı. Hafta içi her gün, canlı yayınla seyirci karşısına çıktığı aktüel-eğlence programı ''Sabah Şekerleri''; 20'li yaşlarında büyük bir seyirci kitlesi tarafından tanınmasını sağladı.

Osman Sınav'dan,''Deli Yürek'' adlı dizide "Ayşegül" karakterini canlandırması için aldığı teklif, Cündübeyoğlu'na oyuncu titrini de beraberinde getirdi. Aynı yıl oyunculuğunu sahneye de taşıyarak, tiyatro dünyasına adım attı. 1999'dan günümüze gerek kamera karşısında gerek tiyatro sahnesinde her biri birbirinden farklı pek çok sevilen karaktere can vermiştir. ''Koçum Benim''in "Deniz öğretmeni", ''Omuz Omuza''nın "Sevilay"ı, ''Yalancı Romantik''in "İpek"i, ''Avrupa Avrupa''nın "Gülbahar"ı ''Evli ve Öfkeli''nin "Seray"ı ''Çalıkuşu''nun "Feride"si , ''Kibarlık Budalası''nın "Nicole"ü gibi pek çok rolle seyircisinin hafızasında yer almıştır.

2005'te Çınar Yayınevinden çıkan Aşılı Kolum adlı şiir kitabı vardır.

2013'te en sevdiği Türk Sanat Müziği parçalarını yorumladığı Sevdiğim Şarkılar albümünü çıkarmıştır. Meslek hayatının 20. yılına özel, bu çocukluk hayalini gerçekleştirdiğini söyleyen sanatçının, yorumladığı coverlarla müzik çalışmaları devam etmektedir.

Rol aldığı tiyatro oyunları

Deliler
Çalı Kuşu
Kibarlık Budalası
Yalandan Kim Ölmüş
Fehim Paşa Konağı
Müziksiz Evin Konukları
Ölün bizi ayırana dek

EBRU CÜNDÜBEYOĞLU DİZİLERİ

Gülüm - 1998
Deli Yürek - 1999-2002
Koçum Benim - 2002-2004
Çınaraltı - 2003
Omuz Omuza - 2004
Gizli Patron - 2006
Kuzey Rüzgarı - 2007-2008
Şöhret Okulu - 2007
Yalancı Romantik - 2008
Kalbim Seni Seçti - 2011
Avrupa Avrupa - 2011
Yalan Dünya - 2012 (konuk oyuncu)
Galip Derviş - 2014 - Pelin Öztürk (Konuk Oyuncu)
Kocan Kadar Konuş -2015
Evli ve Öfkeli - 2015-2016
Gülizar - 2018
Doğduğun Ev Kaderindir - 2021

Albümleri

2013 - Sevdiğim Şarkılar (Poll Production) 
2015 - Dertlerimi Zincir Yaptım (single) (Poll Production)

5 Mart 2021 Magazin Haberleri Bülteniİngiltere ve Amerika'da evi olduğunu söyleyen Aleyna Tilki'nin üzerindeki marka kıyafetlerin toplamının 45 bin 200 TL olduğu öğrenildi.Ayrıldıkları iddia edilen müzisyen çift Fatma Turgut ile Can Baydar, mekanların kapanış saatiyle birlikte yemek sonrası Nişantaşı’ndaki bir kebapçıdan ayrılırken objektiflere takıldı.'İbrahim Selim ile Bu Gece'nin yeni bölümüne oyuncu Büşra Develi, samimi itiraflarıyla damgasını vurdu. Develi, herkesin görüntüsünden dolayı ondan zarafet beklediğini ama göründüğünün aksine içinde bir sokak çocuğu barındırdığını itiraf etti.Semra San, yeni single çalışması ‘Sefil’le, dört yıl aradan sonra müzikseverlerle buluştu. Geçtiğimiz ay sosyal medyadan Sinan Akçıl ve Mustafa Ceceli’yle fotoğraf paylaşıp, merak uyandıran San’a, Akçıl şarkıda düet yaparak eşlik etti. ‘Sefil’, bugün DMC etiketiyle dijital platformlardaki yerini aldı.Oktay Kaynarca, önceki akşam Bebek’te görüntülendi. Oyuncu, geçtiğimiz günlerde açılışı gerçekleşen Atlas Sineması ve İstanbul Sinema Müzesi’yle ilgili, “Çok önemli ve değerli bir iş yapılmış” dedi. Kaynarca, yapımı devam eden Atatürk Kültür Merkezi için, “Oranın bütün eleştirilere rağmen İstanbul’a yakışır ve önemli bir kültür merkezi olacağına inanıyorum” diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet