Geri Dön

DÜNYANIN EN BÜYÜK SAHNESİ KURULDU!

En son 2006’da Kuruçeşme Arena’da konser veren Roger Waters’ın, önceki akşamki ikinci konserini izlemeye gelenler arasında Tuğçe Kazaz, Mehmet Turgut, Ferman Akgül, Sermiyan Midyat, Ferhat Göçer ve Ömür Gedik gibi isimler vardı.

DÜNYANIN EN BÜYÜK SAHNESİ KURULDU!

Sıraya girmek istemeyen Tuğçe Kazaz’a güvenlik görevlileri engel oldu. Bağırmaya başlayan Kazaz, bir süre sonra içeri alındı.
Toplam 140 ton
Bugüne kadar kurulmuş en büyük sahne olarak kayıtlara geçen The Wall, 120 metre olarak dünyada bir konserde görülen en büyük projeksiyon duvarı olarak rekorlar kitabına girdi. Prodüksiyonunda 270 kişinin çalıştığı konserde sahnenin kurulumunda 8 vinç, 12 fork lift ve 4 kamyon kullanıldı. Toplam ağırlığı 140 ton olan sahnedeki duvarda kullanılan büyük tuğlalar, yaklaşık olarak iki binanın yapımında yer alacak sayıdaydı. Duvar yurt dışından 14, yurt içinden 10 olmak üzere 24 mühendis tarafından kuruldu. Sahnede toplam 65 elektrikli motor, 140 ışık robotu kullanıldı.

NE TWEET ATTILAR?

Nurgül Yeşilçay: The Wall konserinde evde oturmak da varmış.
Sermiyan Midyat: Konserde Adnan Menderes’ten Uğur Mumcu’ya, Hrant Dink’ten gezi parkı kayıplarına kadar herkes ama herkes vardı.
Ferhat Göçer: The Wall konserinde coşkunun doruk noktası.
Yasemin Yürük: Ses görsel her şey çok güzeldi.
Demet Evgar: Adamsın Roger Waters...
Şükran Ovalı: Roger Waters, unutmayacağız.
Ömür Gedik: Roger Waters, protesto konuşmasını Türkçe yaptı. Saygı, duyarlılık, empati böyle bir şey işte...

Daniella Alvarez bacağını kaybetti ama dansı bırakmadı2011 yılında Kolombiya Güzeli seçilen Daniella Alvarez'in, geçirdiği mide operasyonu sonradan bir kabusa dönüştü. Ünlü model bacağını kaybetse de dans tutkusunu kaybetmedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber