Geri Dön

Ebru Yaşar albümleri ve şarkıları ilk albümü hangi yıl çıktı? Ebru Yaşar kimdir kaç yaşında?

Ebru Yaşar, hayatı ve kariyeri araştırma konusu olmaya devam ediyor. Bu akşam Şarkılar Bizi Söyler'in konukları arasında yer alan Ebru Yaşar, en güzel şarkılarını seslendirecek. Sanatçının hayatı ve kariyerini merak eden sevenleri Ebru Yaşar kimdir kaç yaşında aslen nereli sorularına yanıt arıyor. İşte merak edilenler...

Ebru Yaşar albümleri ve şarkıları ilk albümü hangi yıl çıktı? Ebru Yaşar kimdir kaç yaşında?

Ebru Yaşar hayatı ve kariyeri araştırma konusu olmaya devam ediyor. Şarkıları ve albümlerinin yanı sıra zaman zaman katıldığı TV programları nedeniyle adından söz ettiren Ebru Yaşar, bu akşam ekrana gelecek olan Şarkılar Bizi Söyler'in konukları arasında yer alıyor. Peki Ebru Yaşar kimdir kaç yaşında?

EBRU YAŞAR KİMDİR KAÇ YAŞINDA ASLEN NERELİ?

Ebru Yaşar 8 Ağustos 1977 yılında Ankara'da dünyaya geldi.

Ağrılı memur bir ailenin çocuğu olarak 8 Ağustos 1977'de Ankara'da doğdu. Liseyi bitirdikten sonra İstanbul'a geldi ve müzik hayatına başladı. İTÜ Türk Sanat Müziği Bölümü'nden mezun oldu. 1995 yılının Mayıs ayında Ebru Yaşar Bu Sahilde adlı ilk albümünü Burhan Çaçan'ın şirketinden piyasaya çıkardı. İkinci klip "Vurulur Düşlerim" şarkısına çekildi. 1999 yılının Şubat ayında İbrahim Tatlıses'in yardımıyla Ebru Yaşar "Seni Anan Benim İçin Doğurmuş" adlı şarkısını piyasaya sürdü. Bu şarkı Türkiye genelinde büyük bir etki yarattı ve sanatçı kendini Türk müzik piyasasında ispatladı. Albüm aynı sene 1 milyon barajını geçerek yılın en çok satan albümü oldu. O zamanlar adı yoğun bir şekilde İbrahim Tatlıses'le anıldı ama iki sanatçı da bu tür yorumları kesinlikle reddettiler ve çok samimi arkadaş olduklarını açıkladılar. 4 sene sonra yani 2003 senesinin Mayıs ayında Yaşar "Aşkımız Buraya Kadar" adlı albümünü çıkardı ve bu albümünden "Aşkımız Buraya Kadar", Yeminim Var" ve "O Değil" gibi birçok hit şarkıya imza attı.

2006 senesinin Haziran ayında Yaşar "Yeşillenirim" adlı albümünü piyasaya sürdü. Bu albüm Ebru Yaşar'ın en çok satan albümlerinden biri oldu. 27 Ekim 2008 tarihinde sanatcı İsmail YK ile düet yaptığı "Seni Seviyorum" adlı şarkıyı piyasaya çıkarmıştır. Yeni albümüyle kendinden söz ettiren Ebru Yaşar "Seviyorum Seni" albümünün ikinci klibini hareketli "Eğer" parçasının yeni versiyonuna çekti. Son Olarak Sinan Akçıl imzalı "Kararsızım" adlı şarkıya klip çeken Ebru Yaşar yeni albüm hazırlıklarına da başladı. 24 Haziran 2011 Ebru Yaşar yeni albümü "Delidir" ile müzik dünyasına dönüş yaptı. Üç dilde (Türkçe, Kürtçe ve Arapça) yorumladığı çıkış şarkısı "Delidir", üç gün içerisinde elektronik ortamda 57.000 kişi tarafından dinlendi ve izlendi.2012 yılının Haziran ayında kariyerindeki ilk single çalışması olan "Ağlayamıyorum"u yayınladı.

2013 yılının Nisan ayında "Sanat-ı Ebru" adlı albümünü piyasaya çıkartmıştır. Aralık 2014 ise sadece dijital platformlarda çıkan "Cumartesi" isimli single çalışmasını yayımlamıştır. 17 Mayıs 2017'de yeni albümü "Haddinden Fazla" çıkartmıştır. Albümün çıkış şarkısı Gülden Mutlu'ya ait "Nasıl Uyuyorsun" kliplendirilmiştir.Aynı albümün son klibi Öldüm Sahiden adlı şarkıya çekilmiştir. Daha sonra tekli single Tan Taşçı imzalı Cumartesi single çıkarmıştır. 7 Temmuz 2021'de 'Sessize Aldım' isminde bir single daha yayınlamıştır.

EBRU YAŞAR ALBÜMLERİ

 • 1995: Bu Sahilde
 • 1997: Sevenler Ölmez
 • 1999: Seni Anan Benim İçin Doğurmuş
 • 2003: Aşkımız Buraya Kadar
 • 2006: Yeşillenirim
 • 2008: Seviyorum Seni
 • 2011: Delidir
 • 2013: Sanat-ı Ebru
 • 2017: Haddinden Fazla
 • 2021: Gel de Sevme

Single'ları

 • 2012: "Ağlayamıyorum"
 • 2014: "Cumartesi"
 • 2019: "Alev Alev"
 • 2020: "Kalmam"
 • 2021: "İçime Ata Ata" (Burak Bulut ve Kurtuluş Kuş ile)

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber