Geri Dön

Elit İşcan kimdir, kaç yaşında? Elit İşcan nereli, dizileri neler?

Elit İşcan biyografisi, magazin gündeminde sıklıkla araştırılan konular arasında yer alıyor. Küçük Kadınlar dizisiyle adını duyuran genç oyuncu Elit İşcan aslen nereli? İlk filmi Beş Vakit olan genç oyuncu, rol arkadaşı Efecan Şenolsun ile yaşadıkları olay nedeniyle adından söz ettiriyordu. İşte, Elit İşcan hayatı...

Elit İşcan kimdir, kaç yaşında? Elit İşcan nereli, dizileri neler?

Son dönemde Yaşamayanlar adlı dijital platform dizisi ile öne çıkan Elit İşcan, kullanıcıların dikkatini çekiyor. Dizideki rol arkadaşı Efecan Şenolsun ile davalık olan İşcan, dizileri merak ediliyor. İstanbul'da doğan oyuncu Elit İşcan kim? 

ELİT İŞCAN KİMDİR?

Elit İşçan, 12 Ocak 1994 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Mimar bir baba ile bilgisayar programcısı annenin iki çocuğundan biridir. İstanbul Kemer Koleji'nde okudu. Yönetmen Reha Erdem'in okula gelerek öğrenciler arasında yaptığı seçmeler sonucunda Beş Vakit filminde rol aldı. 2006 yapımı bu film, ilk oyunculuk deneyimi oldu. Küçük Kadınlar dizisiyle geniş kitlelerce tanındı. 2008'de Reha Erdem'in yönettiği Hayat Var filminde Hayat karakterini canlandırdı. Bu filmdeki oyunculuğuyla SİYAD Ödülleri'nde Cahide Sonku En İyi Kadın Oyuncu Performansı Ödülüne aday gösterildi. 2015'te Deniz Gamze Ergüven'in yönettiği Mustang filminde oynadı. Film 2016 yılı için Fransa'nın Yabancı Dilde En İyi Film Akademi Ödülü adayı oldu.Elit İşçan, 12 Ocak 1994 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Mimar bir baba ile bilgisayar programcısı annenin iki çocuğundan biridir. İstanbul Kemer Koleji'nde okudu. Yönetmen Reha Erdem'in okula gelerek öğrenciler arasında yaptığı seçmeler sonucunda Beş Vakit filminde rol aldı. 2006 yapımı bu film, ilk oyunculuk deneyimi oldu. Küçük Kadınlar dizisiyle geniş kitlelerce tanındı. 2008'de Reha Erdem'in yönettiği Hayat Var filminde Hayat karakterini canlandırdı. Bu filmdeki oyunculuğuyla SİYAD Ödülleri'nde Cahide Sonku En İyi Kadın Oyuncu Performansı Ödülüne aday gösterildi. 2015'te Deniz Gamze Ergüven'in yönettiği Mustang filminde oynadı. Film 2016 yılı için Fransa'nın Yabancı Dilde En İyi Film Akademi Ödülü adayı oldu.

ELİT İŞCAN DİZİLERİ VE FİLMLERİ

2006 Beş Vakit- Yıldız
2008 Hayat Var- Hayat
2008-2010 Küçük Kadınlar- Bilge Gezici
2009 Dersimiz: Atatürk- Küçük Afet İnan
2009 Ölü Yaprak Vuruşu- Nurhan Güneyli
2012 Taş Mektep-Mina
2013 A.Ş.K.- Semra
2015 Mustang -Ece
2018 Yaşamayanlar - Ayşe
2019 Kurşun - Zeynep

 

13 Haziran 2021 Magazin Haberleri Bülteni13 Haziran 2021 Magazin Haberleri Bülteni
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet