Geri Dön

Ercüment Balakoğlu'na son veda!

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Ercüment Balakoğlu, Eyüp Sultan Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Ercüment Balakoğlu'na son veda!

Bir yıldır dil kanseri ile mücadele eden Ercüment Balakoğlu, geçtiğimiz gün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 80 yaşındaki sanatçı için bugün ikindi vakti Eyüp Sultan Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Balakoğlu'nun yakınları, arkadaşları, sevenleri ve en son çalıştığı Temaşa Tiyatrosu'nda oyunculuk yapan öğrencileri katıldı. Cenaze töreninde Balakoğlu'nun eşi Mukadder Özdemir, oğlu Barış ve kızı Özgür taziyeleri kabul etti.

"TİYATRO BÜYÜK BİR USTASINI KAYBETTİ"

Balakoğlu'nun yıllarca beraber sahne aldığı tiyatrocu arkadaşlarından Sabahat Adalar, "Tiyatroda onun eşini oynadım. Onunla aynı sahneyi paylaşmaktan çok mutluyum. Tiyatro büyük bir ustasını kaybetti. Nur içinde yatsın" dedi.

Bir diğer oyuncu arkadaşı Esma Gül Meliktan, "Ercüment çok güzel bir insandı. Hayatı çok seven bir insandı.Herkesi çok severdi. Bir arkadaşımızı daha kaybettik"dedi. Uzun yıllar birlikte çalıştığı Yaşar Ayvacı ise, "Ercüment abi Türk tiyatrosunun en önemli oyuncularından bir tanesi. Türk tiyatrosunda en çok turne yapmış, en çok oyun oynamış oyunculardan bir tanesiydi. Ayrıca kendisi şive, ağız üstadıydı" şeklinde konuştu.

Ercüment Balakoğlu, cenaze namazının ardından Yeni Ayazağa Mezarlığı'nda toprağa verildi.


24 Ocak 2021 Magazin Haberleri Bülteni24 Ocak 2021 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet