Geri Dön

Erol Büyükburç'un kızı gözyaşlarıyla babasını anlattı

Türk Pop Müziği'nin öncülerinden olan ünlü Erol Büyükburç, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından düzenlenen konserle anıldı. Babasını gözyaşlarıyla anlatan kızı Evren Büyükburç, gecede Murat Evgin ile birlikte babasının şarkılarını seslendirdi.

Erol Büyükburç'un kızı gözyaşlarıyla babasını anlattı

Erol Büyükburç için İBB Cem Karaca Kültür Merkezi'nde düzenlenen geceye sanatçının kızı Evren Büyükburç, ilk menajeri Hasan Uğur Epiri, son menajeri Osman Nuri Yazıcı, yakın dostları İskender Doğan, Ersan Erdura ve çok sayıda davetli katıldı.

"HAYATIMDAKİ EN DUYGUSAL GECEYİ YAŞIYORUM"

Gecede konuşma yapan Erol Büyükburç'un kızı Evren Büyükburç, “İtiraf etmeliyim ki hayatımdaki en duygusal geceyi yaşıyorum. Babamın bir yerlerden bizi izlediğini hissediyorum. Sadece benim için değil, hepimiz için anlam taşıyan bu özel geceye hoşgeldiniz. Bu gecenin hazırlanmasında öncülük ederek destek veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a Abdurrahman Şen ve şahıslarında emeği geçen bize büyük bir kadirşinaslıkla kapılarını açan Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi müdür ve çalışanlarına teşekkür ediyor ailem adına şükranlarımı sunuyorum" dedi. Konuşmalar sırasından ara ara duygusal anlar yaşayan Evren Büyükburç, gözyaşlarına hakim olamadı.

Bu özel gecede sahneye çıkan Evren Büyükburç ve Türk müziğinin başarılı ismi Erol Evgin'in oğlu Murat Evgin, Erol Büyükburç'un unutulmaz şarkılarını salonu dolduran davetliler için seslendirdi. Daha sonra sahneye çıkan Yılmaz Tümözen ve Chakra Orkestrası, gece boyuncu davetlilere usta sanatçının şarkılarını söyledi.

İskender Doğan, “Müziği Erol Büyükburç sayesinde sevdik. Manisa'da arkadaşlarımla orkestra kurdum, Erol ağabeyin şarkılarını türküleri bize bir itme gücü oldu. O günlerden bugünlere kadar, sanattan kazandığımız, hem ekmek parası hem de sevgi, saygı onun büyük bir payı olduğu düşünüyorum ve bugün bizim kuşak ona yani Erol Büyükburç'a Erol ağabey diyen kuşak olduğu gibi burada ve o açıdan da çok sevinçliyim. Tahmin ediyorum ki çok güzel geçecek onun şarkıları söylenecek onu iyi tanıyanlar onun hakkında konuşacak. Nurlar içinde yatsın çok sevdiğimiz saydığımız bir insandı. Burada olmaktan son derece keyifli ve mutluyum” dedi.

"EROL BÜYÜKBURÇ MUHTEŞEM BİR KİŞİLİKTİ"

Erol Büyükburç'un yakın dostu Ersan Erdura, “Türk Pop Müziği'ne çok büyük emekler vermiş çok güzel eserler kazandırmış besteci, aynı zamanda kuklada yapan seslendiren çok değerli bir sanatçı. Yabancı şarkılar söyler Elvis Presley şarkıları çok sever hatta ona (Türkiye'nin Elvis'i) derler ona. Ben de onun arkadaşından geliyorum, bana da yakıştırıyorlar. Ama Erol Büyükburç, yaptıklarıyla iyi insan oluşuyla muhteşem bir kişilikti. Yeri dolmaz bir müzisyen ve sanatçıydı" ifadelerini kullandı.

Magazin Haberleri Bülteni (24 Şubat 2021)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları;

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet