Geri Dön

Ersay Üner: Tek başıma çok mutluyum

Ünlü şarkıcı Ersay Üner, önceki gün Nişantaşı'nda görüntülendi. Ünlü isimlere vereceği şarkıların üzerinde çalıştığını söyleyen Üner, özel hayatıyla ilgili de dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Ersay Üner: Tek başıma çok mutluyum

Sanatçı Ersay Üner, geçtiğimiz aylarda da annesiyle birlikte Nişantaşı'ndaki bir doktor kliniğinde kameralara yansımıştı. Ersay Üner, kulak burun boğaz doktoruna geldiğini ve son günlerde vaka artışları nedeniyle konserlerini iptal ettiğini anlatıp, şu ifadeleri kullanmıştı:

"KBB doktoruna geldik annemle, kontrolden geçeceğiz. Stüdyodayım, yeni şarkılar ve yeni projeler için çalışıyorum ama konserlere biraz ara verdik. Bu ara vakalarda artış olduğu için dinlendiriyoruz kendimizi. Hepimiz için tehlikeli, o kadar kişiyi oraya toplamanın da bir vebali var. Hastalanmayalım diye konserlere ara verdik."

Ersay Üner: Tek başıma çok mutluyum

"İNSANLARLA KAYNAŞMAYI SEVİYORUM"
Star ya da popüler olmak gibi bir hedefinin olmadığını, üretip paylaşmayı sevdiğini ifade eden besteci, sözlerine şöyle devam etmişti:

"Benim aldığım en güzel tepki 'Abi ne güzel insanmışsın. Ne kadar tatlıymışsın' şeklinde oluyor. İnsanlarla kaynaşmayı seviyorum, güzel duygular bunlar. Ben müzik yapıyorum, kendimi sınıflandırmayı sevmiyorum. Rakamlara, şunlara bunlara önem veren adam değilim. Yaradılışımda bu var, üretip paylaşıyorum. Benim hedefim başarılı ve huzurlu olmak, mümkün olduğu kadar çok insana ulaşmak. Ben hiç o taraflarda olmadım."

"HİÇ PİŞMANLIĞIM OLMADI"
Üner, bir soru üzerine şarkı verdiği isimler arasında pişmanlık duyduğu biri olmadığını söyleyip, "Hiç pişmanlığım olmadı, sanatçı arkadaşlarımla yaptığım bütün projelerden çok mutluyum, hepsi keyifliydi. Bundan sonra da üretmeye devam edeceğiz. Özel bir kriterim yok şarkı verirken, o arkadaşla enerjimizin tutması önemlidir" demişti.

"BU KÜLTÜREL BİR DURUM"
Rap müziğin son yıllarda popüler hale gelmesini, "Rap hep vardı, ana akıma geldi tekrar. Rap de popülerleşiyor, ikisi yavaş yavaş karışıyor. Bu hep böyle olmuştur" diye yorumlayan Üner, rap müzik şarkıcılarının gençliği olumsuz etkilemediğini ise şu sözleriyle dile getirmişti:

"Kültürel durum bu. Kendi kültüründe olduğu için bu yurt dışında her yerde de öyle. Tasvip ettiğim için söylemiyorum ama kültürlerinde underground var. Orada gerçeklik belli, aksini yazarsa zaten gerçeklik kayboluyor. Ben yazan arkadaşlara 'Niye böyle oluyor?' diyemiyorum. Olumsuz örnek olsa dinlemezler. Olumsuzluk teşkil eden o kadar çok şey var ki. Sadece şarkılarda değil. İzlediğimiz televizyon programlarında, filmlerde, sokağa çıktığımızda baktığımız insanlarda çok fazla olumsuz şeyler olabiliyor. İnsan olumsuz bakış açısını kendisi toparlıyor. Her şeyde var, sadece müziğe ve sanata yansıtmak yanlış olur."

Ersay Üner: Tek başıma çok mutluyum

SAHNE KOSTÜMÜ TARTIŞMALARINA DAHİL OLDU
Sahne kıyafetleri nedeniyle kadın şarkıcıların eleştirilmesinin yersiz olduğunu, şarkıcıların kendilerini kısıtlarlarsa iyi sahne şovları çıkmayacağını söyleyen Üner, "Sahne adamıyız, show business bu. Her sanatçı arkadaşım istediği kıyafeti istediği şekilde giymekte özgürdür. Sadece iki ayrım var bence orada, birisi estetik görünen biri pornografik görünen. Onun dengesi sağlandıkça bence bunda bir sorun yok. İzleyip izlememek dinleyiciye kalıyor, zorla izletilmiyor hiçbiri. Öyle de bakmak lazım. İyi giyinen kötü giyinen arkadaşların da üzerine gitmemek lazım. Kendimizi bu kadar kısıtlarsak istediğimiz şovları izleyemeyiz" diye konuşmuştu.

ARACINI BEKLERKEN GÖRÜNTÜLENDİ
Ersay Üner, bu açıklamalarının ardından son olarak geçtiğimiz gün Nişantaşı City's de aracını beklerken objektiflere takıldı.

Ayaküstü basın mensuplarıyla konuşan Üner, Ramazan ayında konserlerin olmamasını fırsat bilip; Edis, Aleyna Tilki, Hadise, Murat Boz ve Tuğba Yurt gibi isimlere verdiği şarkıların üzerinde çalışacağını açıkladı.

"MADDİ KISMI MENAJERİM GÖRÜŞÜYOR"
Şarkıcı, ünlü isimlere verdiği parçalarının maddi kısmını kendisinin konuşmadığını belirterek, "Maddi kısmını genelde menajerim görüşüyor" ifadelerini kullandı.

Oyuncu Büşra Pekin ile olan beraberliğini geçen yıl bitiren Ersay Üner, eski sevgilisiyle arkadaş olduğunu söyleyerek, özel hayatı hakkında ise "Hayatımda şu anda kimse yok. Böyle tek başıma çok mutluyum açıkçası" diye konuştu.

Ersay Üner: Tek başıma çok mutluyum

"DOSTLUĞUMUZ BAKİDİR"
Öte yandan sanatçı, önceki bir açıklamasında da Dilber Ay'ın hayatının anlatıldığı filmde rol alan eski sevgilisi Büşra Pekin'le iyi bir dost olduklarını dile getirip, "Görüşüyoruz, arkadaşlığımız güzel devam ediyor. Birlikte proje de üretiyoruz. Benim yaptığım işlerde yer alıyor. Dostluğumuz bakidir. Yeteneklidir, onun bir de sesi vardır, dinleyin bir. Çok güzel sürprizler var orada, güzel bir film geliyor" demişti.

ŞARKININ HİKAYESİ ORTAYA ÇIKTI
Oyuncu Kaan Yıldırım’la ilişkisini bitiren popçu Hadise’nin ayrılığı anlatan ‘Hay Hay’ şarkısının hikayesi ortaya çıkmış; eserin sözlerine imza atan Ersay Üner’in parçayı evliliğin eşiğinden döndüğü Büşra Pekin’e yazdığı iddia edilmişti.

Üner’in uzun süre üzerinde çalıştığı şarkının, Hadise’nin Kaan Yıldırım’la ayrıldığı döneme denk gelmesi ise ilginç bir tesadüf olarak değerlendirilmişti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber