Geri Dön

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Emin karakterine hayat veren Onur Şan kimdir, kaç yaşında? Onur Şan biyografisi

ATV ekranında yayınlanan sevilen dizi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin kadrosuna katılan dizide Emin karakterine hayat veren Onur Şan kimdir sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Kariyerine türkücülük ve şarkıcılık yaparak başlayan Onur Şan bir dönem Akasya Durağı adlı dizide rol almış ve bu rol ile hafızalarda yer etmişti. Peki Onur Şan kimdir, kaç yaşında?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Emin karakterine hayat veren Onur Şan kimdir, kaç yaşında? Onur Şan biyografisi

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde kader mahkumu olan Emin isimli bir karaktere hayat veren Onur Şan kimdir sorusu dizinin takipçileri tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Akasya Durağı, Zeytin Dalı gibi dizilerde rol alan bir dönem Seda Sayan ile yaptığı evlilik ile akıllarda yer edinen Onur Şan hakkında merak edilen tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz. Onur Şan, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde kader mahkumu Emin karakterine hayat veriyor

ONUR ŞAN KİMDİR?

Başarılı sanatçı, 24 Temmuz 1981 yılında Sivas'ta dünyaya geldi. Halide Edip Adıvar ortaokulu ardından, İTÜ Konservatuvar Şan bölümünü tamamladı. Müziğe, 8 yaşında bağlama ile başladı. Onur Şan, Milliyet Gazetesi'nin düzenlemiş olduğu, Liseler Arası THM Ses yarışmasında, gösterdiği performansla birinci oldu. TRT'nin düzenlediği yarışmada İstanbul bölge birincisi, ardından Türkiye ikincisi seçildi. TRT'nin düzenlemiş olduğu sınavı kazanarak, "Türk Halk Müziği Sanatçısı" olmaya hak kazandı. 2000-2002 yılları arasında TRT İstanbul Radyosunda akitli THM ses sanatçısı olarak görev aldı. Ayrıca 1998 yılında İtalya ve Fransa da düzenlenen folklor festivaline katıldı.

"Yolcular Türkü Nağme" adlı grup albümü ile ilk kez sahneye çıktı. Ardından "Aşkın Mavisi" ve son olarak da "Dağlarına Kar Olurum Yar" adlı albümüyle, müzik yaşamına devam eden Onur Şan, TRT ekranların da yayınlanan "Halkalı Şeker" ve "Anadolu'nun Sesi" programını sundu. TRT ekranlarında yayınlanan, "Zeytin Dalı" dizisinde rol aldı. İkinci oyunculuk deneyimini, Kanal D ekranlarında yayınlanan, "Yaşanmış Şehir Hikayeleri" adlı diziyle elde etti. Pana filmin "Ayrılık" dizisinde oynadı.

Onur şan, Seda Sayan ile 2 yıl sürecek bir evlilik gerçekleştirdi. Sonrasında 2015 yılından itibaren de Büşra Aköz ile evlidir.

 

23 Ocak 2021 Magazin Haberleri Bülteni23 Ocak 2021 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet