Geri Dön

Eylem çağrısı

Sertab Erener, ‘Kim Dur Diyecek?’ adlı şarkıdaiklim değişikliği, yoksulluğa son vermek ve gezegenleri korumak için acil eylem çağrısı yapıyor

Eylem çağrısı

Sertab Erener, ’Who’s Gonna End?’ İngilizce şarkısını yayınladı. Sanatçı, ‘Kim Dur Diyecek?’ adlı eserde Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile el ele verdi. Eser, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SKA’lar) doğrultusunda iklim değişikliği ile mücadele etmek, yoksulluğa son vermek, eşitliği desteklemek ve gezegenimizi korumak amacıyla herkesin güç birliği yapması için eylem çağrısı yapıyor.
Sanatçı, “İklim değişikliği ve küresel salgın, gezegenimizin sınırlarını zorluyor. Böyle durumlarda en çok acıyı her zaman yoksullar çekiyor. Bu nedenle sanatçı ve kadın olarak, dünyayı herkes için adalet ve eşitlik içeren daha iyi bir yer yapmak amacıyla müziği kullanmak istedim” dedi. Klipte bilgisayarla yaratılan dinozor karakteri ‘Yok Oluşu Seçme’ mesajını veriyor.

Trans birey olduğunu açıklayan Ahmet Melih Yılmaz, 'Umut Veren Kadın Oyuncu Ödülü' istemişTiyatro ve dizi oyuncusu Ahmet Melih Yılmaz, trans birey olduğunu açıkladı. Yılmaz'ın, 2020'de 27'nci Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nde 'Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü' alırken, sahnedeki konuşmasında, "Bir de bunun 'Umut Veren Kadın Oyuncu Ödülü'nü alırsam bu iş benim için tamamdır" dediği ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber