Geri Dön

Eypio nereli, gerçek adı nedir? Eypio Abdurrahim Akça kimdir, kaç yaşında?

Rap tarzıyla beğenilen Eypio, şarkıları ile biblerce kişinin beğenisini topluyor O Ses Türkiye Rap jürisi olarka son dönemde izleyici karşısına çıkıyor. Peki, Eypio kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, Eypio biyografisi...

Eypio nereli, gerçek adı nedir? Eypio Abdurrahim Akça kimdir, kaç yaşında?

Eypio ismi son dönemin öne çıkan isimlerinden. Rap dünyasının başarılı isimleri arasında yer alıyor. Afganistan'dan göç eden bir ailenin oğlu olarak Konya'da dünyaya gelen Eypio'nun hayatı merak konusu.

EYPİO KİMDİR?

Gerçek adı Abdurrahim Akça olan sanatçı, 1980'de Afganistan'dan göç eden bir Türkmen anne babanın çocuğu olarak 2 Şubat 1983 tarihinde Konya'da doğdu. 2002 yılına kadar İstanbul Zeytinburnu'nda yaşadı. 2002'de Hollanda'ya gitti ve ilk kayıtlarını Hollanda'da yabancı bir grupla yaptı. Daha sonra tek başına çalışmaya başladı ve ilk albümü A.P.O E.P'yi 2005 yılında çıkarttı. Hollanda'daki çalışmalarına devam eden A.P.O, 2006 yılında RapFabriek'i çıkardı. 2007 yılında Hırsız Var isimli albüm geldi. 2008 yılında Türkiye'ye dönen A.P.O, dördüncü underground albümü olan Apollo'yu çıkarttı. Aynı yıl İstanbul'da kendisine ait HipHop giyim mağazasını açtı.

A.P.O, 2009 Şubat'ında piyasaya çıkan Fuat'ın Kalbüm albümünde konuk sanatçı olarak yer aldı. Bunun ardından 2009 Mayıs ayında vizyona giren sinema filmi Adab-ı Muaşeret'in Soundtrack'i için Sultana'yla düet çalışması yaptı. 2009 Haziran'ında kendi müzik stüdyosunu kurdu. 2013 yılında mahlasını Eypio olarak değiştirmiştir. 2013 yılında Ayrım Yok adlı video klibini paylaşmıştır. 2014 yılında Beton Duvar albümündeki Kral Çıplak ve Ay Kızım adlı parçalara klip çekilmiştir. 24 Aralık 2015 tarihinde Burak King ile birlikte yaptığı "Günah Benim" adlı single parçası 180 milyon izlenmeyi geçmiştir. 17 Haziran 2016 tarihinde Burak King ile birlikte Ay Bizim Yıldız Bizim adlı milli takım parçasının yayınlamışlardır. 1 Temmuz 2016 tarihinde Günah Benim isimli albümü çıkarmıştır. Massaka'nın Katliam 4 adlı toplu parçasında yer almıştır. 2021 yılında O Ses Türkiye Rap'te jüri üyeliği yapmıştır.

Eypio evli ve iki kız çocuğu vardır.

Magazin Haberleri Bülteni (22 Temmuz 2021)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları;

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet