Geri Dön

Fatma Turgut kimdir, kaç yaşında? Fatma Turgut albümleri ve şarkıları

Rock müziğin güçlü seslerinden olan Fatma Turgut bu akşam ekrana gelecek olan Kubat İle Müzik Sahnesi programına konuk olacak. Müzik eğitimini tamamladıktan sonra 2007 yılında sonrasında adı Model olarak değişecek olan "A Due Carmen" adlı gruba katılan Fatma Turgut 2016 yılında sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile gruptan ayrıldığını duyurdu. İşte Fatma Turgut hakkında merak edilenler...

Fatma Turgut kimdir, kaç yaşında? Fatma Turgut albümleri ve şarkıları

Fatma Turgut 1984 yılında Aydın'da dünyaya geldi. Son dönemin güçlü rock sanatçıları arasında yer alan Fatma Turgut eğitimini tamamladıktan sonra 2007 yılında Model adlı gruba katıldı. Bu grupla birlikte çıkardıkları albümler ile adında söz ettiren Fatma Turgut 2016 yılında gruptan ayrıldığını sosyal medya hesabı üzerinden açıkladı. İşte Fatma Turgut albümleri ve şarkıları...

FATMA TURGUT KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Fatma Turgut (d. 2 Ocak 1984, Aydın), Türk şarkıcı.

İlköğrenimini, Atatürk İlköğretim Okulu'nda, ortaöğretimini ise Söke Hilmi Fırat Anadolu Lisesinde tamamladı. 2003 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Müzik Ana Bilim Dalı Klasik Gitar Bölümü'ne girdi. 2010 yılında buradan mezun oldu. Bu süreç içerisinde gördüğü eğitim bünyesinde; çok sesli koro, şan, Türk Müziği Armonisi, Batı Müziği Armonisi gibi alanlarda çalışmalar yapma fırsatı buldu. Aynı zamanda çeşitli amatör rock gruplarıyla sahne çalışmalarını sürdürdü. 2005-2008 yılları arasında özel bir müzik dershanesinde klasik gitar ve koro öğretmenliği yaptı.

2007 yılında daha sonra Model adını alacak olan "A Due Carmen" isimli rock müzik grubuna katıldı. Model grubu ile birlikte Perili Sirk (2009), Diğer Masallar (2011) ve Levla'nın Hikayesi (2013) isimli üç adet albüm yayınladı. Özellikle Sertab Erener ve Demir Demirkan ile birlikte çalışma fırsatı bulduğu "Diğer Masallar" albümünden yayınlanan "Buzdan Şato" ve "Değmesin Ellerimiz" şarkıları ülke çapında büyük ilgi gördü. Birçok şehirde çok fazla sayıda sahne alma fırsatı buldu. Bu yıllar içerisinde yine Model grubu ile birlikte birçok jingle ve reklam müziği seslendirdi. 2013 yılının Kasım ayında Levla'nın Hikayesi adlı albüm piyasaya sürüldü. Fatma Turgut 28 Aralık 2016'da Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla Model grubundan ayrıldığını duyurdu. Şu sıralarda müzik kariyerine solo olarak devam eden Turgut 2019 yılında ilk solo albümü olan Elimde Dünya'yı yayınladı.

Diskografi

Model ile birlikte

Albümleri

Perili Sirk (2009)
Diğer Masallar (2011)
Levla'nın Hikayesi (2013)
Single'lar
Bir Pazar Kahvaltısı feat. Emre Aydın (2014)
Mey (2016)

Solo Albümleri

Elimde Dünya (2019)

Single'ları

Bensiz Bir Sen (feat. You May Kiss The Bride) (2016)
İlkbaharda Kıyamet (2016)
Yıllar Sonra (Biz Size Döneriz Soundtrack 2017)
Aşk Tadında (2018)
Efsaneyiz (Ferman Akgül ile birlikte) (2018)
Hayat Böyle (Keti ile birlikte) (2018)
Bir Varmış Bir Yokmuş (2019)
Yangın Yeri (Can Baydar ile birlikte) (2019)
Ben Vardım (2021)
Dünyalar Senin Olsun (2021)

Saygı albümlerinde seslendirdiği şarkılar

Palavra (Fikret Şeneş Şarkıları) (2019)

Esra Dermancıoğlu'nun teknede zor anları'Fatmagül'ün Suçu Ne?' dizisinde canlandırdığı 'Mukaddes yenge' rolüyle akıllara kazınan oyuncu Esra Dermancıoğlu, sosyal medya sayfasından yaptığı paylaşımlarla gündeme geliyor. Esra Dermancıoğlu son olarak tekne videosuyla sevenlerini güldürdü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber