Geri Dön

Ferit Aktuğ: ‘Seven insan özgür bırakır’

‘Ufak Tefek Cinayetler’in Taylan’ı Ferit Aktuğ, dizide sürekli eşi Pelin’in kıskançlıklarıyla uğraşıyor. Oyuncu, “Seven insan kıskanır lafının çok fazla arkasında duramayacağım. Bence seven insan özgür bırakır” dedi

Ferit Aktuğ: ‘Seven insan özgür bırakır’

‘Kavak Yelleri’, ‘Aramızda Kalsın’ ve ‘Kördüğüm’ dizilerinde izlediğimiz Ferit Aktuğ, proje seçiminde Türk halkının seveceği unsurları önemsediğini söyledi. Star TV’de ekrana gelen ‘Ufak Tefek Cinayetler’de Taylan’ı canlandıran oyuncu, projenin başarısının sırrını, karakterini ve setteki ortamı anlattı.

- ‘Ufak Tefek Cinayetler’ sezonun en sevilen işlerinden oldu. Bu başarıyı bekliyor muydunuz?
Yapımcı, yönetmen, oyuncular ve senaryomuzla işi tam olarak gördüğümüzde, sezonun en iddialı projesi olacağını tahmin etmiştik. Anlatımı, renkleri ve matematiğiyle zor ama farklı bir iş olduğu için sevildi.

- Taylan karakterinde sizi çeken ne oldu?
Öncelikle çok doğal bir karakter, kendini kasmayan bir hali var. Beni çeken tarafı bu oldu. Kendini saklamıyor, biraz patavatsızlıkları var ama onu da öyle kabul ettik. Bütün doğallığı ve samimiyetiyle çok politik bir rol değil aslında, bu özelliğini de seviyorum.

- Taylan, evli ama gözü dışarıda birisi ve sürekli çapkınlık yapmaya çalışıyor. Siz çapkın mısınız? Taylan’la ortak yanlarınız var mı?
Evlenmeden önce, biz de her Türk erkeği gibi çapkındık biraz. Ama evlendikten sonra evim ve huzurum benim için en önemli şey oldu. Taylan da çapkın gibi görünüyor ama lafta çapkın, icraatte pek görmüyoruz. Bu da karakteri sevmemdeki sebeplerden biri.

- Dizide eşiniz Pelin (Bade İşçil) çok kıskanç... Gerçek hayatta böyle kıskançlıklarla karşılaşsanız nasıl davranırsınız?
Kıskançlığın fazlasının zararlı olduğunu düşünen biriyim. ‘Seven insan kıskanır’ lafının çok fazla arkasında duramayacağım. Bence seven insan özgür bırakır. Pelin karakteri kıskanç ama çok aşırıya giden bir durum olduğunu düşünmüyorum. Sadece kocasının üzerinde fazla dominant. Baskın bir rol dememiz daha doğru olacaktır.

- Sokakta nasıl tepkiler alıyorsunuz?
Çok güzel tepkiler alıyoruz. Dizimiz çok beğeniliyor. Bunu da gerçekten en iyi sokaktan anlıyoruz. Bazen ‘Taylan neden böyle yapıyorsun? Aklın fikrin çapkınlıkta’ yorumlarını alıyorum ama artık yapacak bir şey yok. Yıllarca hep iyi karakterleri oynadığımdan biraz bunları da duymak istiyor insan.

- Sette nasıl bir ortam var?
Setimiz yaşıt insanlardan oluştuğu için çok keyifli. Ekibin enerjisi de uyumlu. Bu zamana kadar en ufak bir gerginlik ve ses yükselmesi olmadı. Bu durum, diziye ve başarısına da yansıyor.

- Sizce katil kim? Taylan olabilir mi?
Katili de, maktülü de bilmiyoruz. Oyuncu ekibine de söylenmedi. Ama bir izleyici olarak fikir yürütücek olursam, Taylan katil değildir diye düşünüyorum. Tabii bu benim fikrim. Zaman ne gösterecek merak ediyoruz.

‘Oynadığım rolleri hep sevdim’

- Birçok fenomen olan projede rol aldınız. Senaryo seçimini nasıl yapıyorsunuz?
Genel hatlarıyla Türk halkının seveceği unsurlar var mı, sürekliliği nasıl olur gibi birçok değerlendirmeyi, deneyimlerimden yola çıkarak ve öngörülerimle yapıyorum. Tabii oyuncu kadrosu, yönetmen çok önemli bu süreçte. Senaryo, sadece ilk aşaması. Hepsi bir bütün olarak değerlendirilmeli.

- Sizin için yeri başka olan bir proje var mı?
Kariyerim boyunca güzel projelerde rol aldım ve canlandırdığım karakterleri hep sevdim. Ama sanırım ‘Aramızda Kalsın’ dizisindeki Mahir rolü belki bir burun farkıyla önde olabilir.

6 Mart 2021 Magazin Haberleri Bülteni6 Mart 2021 Magazin Haberleri Bülteni
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet