Cadde Fettah Can: Sanatçı sürekli muhalif olmak zorunda mı?

Fettah Can: Sanatçı sürekli muhalif olmak zorunda mı?

23.09.2022 - 07:10 | Son Güncellenme:

'Boş Bardak', 'Bu Aşkın Katili Sensin' ve 'Rüzgar Ektim Fırtına Biçeceğim' gibi şarkılarla geniş bir hayran kitlesi elde eden şarkıcı Fettah Can, önceki gün Arnavutköy’de bir kafede görüntülendi. Ayaküstü muhbirlerle konuşan ünlü isim; Ben Fero ve Aleyna Tilki gibi meslektaşlarını hedef alarak, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Fettah Can: Sanatçı sürekli muhalif olmak zorunda mı

Geçtiğimiz aylarda Polonezköy’de bir mekanda sahne alan Fettah Can, konser öncesi soruları basın mensuplarıyla bir araya gelerek, "İflah olmaz bir hayalperestim. Şu ana kadar kurulabilecek tüm hayalleri kurdum ve hepsine de kavuştum. Artık yeni hayaller kuruyorum. Şimdi müzikte yakaladığım hedeflerimi teknoloji şirketimde de yakalamayı hedefliyorum" demişti.

Haberin Devamı

Fettah Can: Sanatçı sürekli muhalif olmak zorunda mı

"ÇOCUKLARIMI DÜŞÜNEREK ŞARKI YAZIYORUM"

Besteci kimliğiyle de ön planda olan Fettah Can, "Yazdığım şarkılarda kullandığım kelimeleri, çocuklarımın kelime dağarcığını düşünerek seçiyorum. Tüm çocuklara karşı sorumluluğumuz var. Çok kitap okuyarak, her geçen gün kelime dağarcığımı genişletiyorum" şeklinde konuşmuştu.

"ŞARKILARIM DA ÖDÜL ALMADI"

Türkiye’de hiç ödül almadığı hatırlatılınca ünlü sanatçı, "Ben değil, şarkılarım da ödül almadı. Ama Yunanistan’a şarkı verdiğimiz ilk yıl aynı anda beş ödül birden aldık ve ödüllerin arkası geldi" yorumunda bulunmuştu.

"ÇOCUKLARI OKULA BIRAKTIM"

46 yaşındaki Fettah Can, son olarak Arnavutköy’de yer alan bir kafede objektiflere takıldı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan ünlü isim, "Konserlerimiz devam ediyor. Çocukları okula bıraktım, yürüyüş yaptım sahilde, kahvemi içeceğim. Cansu (Kurtçu) evde, müzik çalışıyor. Her şey yolunda" ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

"ŞAN VE ŞÖHRET SONRASI SAÇMALIYORLAR"

Rap furyasıyla ilgili de konuşarak; "Mesela Ben Fero diye biri vardı, şimdi konuşulmuyor. Arkadaşlarım ile muhabbeti geçiyor bu konunun, şarkı sözleri anlaşılmıyor; şarkının sözlerinde rahatsız edici kelimeler vardı. Gelip geçer o furya da" dedi ve ekledi:

Sanatçı hep muhalif olmak zorunda mı? Çevremizde 'sanatçı hep karşı gelmeli' diye bir algı var, ben onu doğru bulmuyorum. Bu işi yapabilmek için kültürünü almak lazım, sahne tozunu yutmak lazım. Ani gelen şan ve şöhret sonrası saçmalıyorlar...

Fettah Can: Sanatçı sürekli muhalif olmak zorunda mı

"SIRADAN YAŞAMAYI TERCİH EDİYORUM"

"Aleyna Tilki de buna bir örnek" diyen Can, sözlerine; "Ben göz önünde olmak yada çok konuşulmak için tweetler atmıyorum ya da değişik pozlar paylaşmıyorum. Hep muhalif olacakmışım zorunluluğu da hissetmiyorum kendimde, herkes gibi sıradan yaşamayı tercih ediyorum" şeklinde devam etti.