Geri Dön

'Fıs Fıs İsmail' Süleyman Yağcı'dan geri adım: Kelimem maksadını aştı!

'Çocuklar Duymasın' dizisinin 'Fıs Fıs İsmail'i Süleyman Yağcı, geçtiğimiz hafta "Bazı kadınlar öyle tayt giyiyor ki gerçekten iğrenç" açıklamasıyla gündemde yer almıştı. Ardından da 'Metroda, otobüste öpüşen birilerini görürsem uyarırım' ifadeleriyle adından söz ettirmişti. Ünlü isim, açıklamalarına tepki yağınca geri adım attı.

Bir döneme damgasını vuran 'Çocuklar Duymasın' dizisindeki 'Fıs Fıs İsmail' rolüyle adını tüm Türkiye'ye duyuran Süleyman Yağcı, Esra Sönmezer'in Pembe Pijama isimli programının canlı yayın konuğu olmuştu.

Süleyman Yağcı, katıldığı programda; “Bazı kadınlar öyle tayt giyiyor ki gerçekten iğrenç. Her şeyin bir kuralı vardır. Aşka, sevgiye, giyinmeye karşı değilim. Demokrat bir adamım. Yeryüzünde en çekici canlı kadındır. Günümüzde öyle insanlar var ki 40-50 yaşına gelmiş bir kadın eli tutmamış. Televizyonu açıyor sizin gibi cilveli kadınlar çıkıyor. Sokağa, kafeye gidiyor cilveli kadınlar. Adamlar sapıtıyor. Giyimini biraz doğru yapacaksın” diye konuşmuştu.

Fıs Fıs İsmail Süleyman Yağcıdan geri adım: Kelimem maksadını aştı

Sunucu Esra Sönmezer de, “Yazın bikini, mayo giyiyoruz. Giymeyelim mi? Bakmayın. Siz mayo giyince biz bakıyor muyuz?” diyerek oyuncuya karşılık vermişti.

"O MANZARAYI KİMSE GÖRMEK ZORUNDA DEĞİL"
Ardından '2. Sayfa' programına konuk olan Yağcı, söylediklerinin arkasında olduğunu söylemiş ve “Benim neye ‘iğrenç’ dediğimi herkes biliyor" diyerek şu açıklamayı yapmıştı:

"Yüzde 10 bilmeyen var onu da giyenler ve giydirenler. Bana ‘sapık’ diyenler asıl tehlikeli olan onlardır. Ben ‘adaplı şekilde giyinsin’ diyorum. Onlar ‘bırak daha açık giysinler, biraz daha bakalım’ diye düşünenler. Bir şey için ‘çirkin’ demek beğenmemektir. Ben ‘çirkin’ demedim. ‘Çirkin’ demek başka bir şey ‘iğrenç’ demek başka bir şey. O pis manzarayı görmek kimse izlemek zorunda değil. Pisten kastım giydiği şeylerin ortada olması. Her yerinin görünüyor olması. Adap var! Eskiden de bu tayt vardı ama dikkat edilirdi. İğrenç kelimesi hakarettir, ben de öyle tayt giyenlere hakaret ediyorum."

Fıs Fıs İsmail Süleyman Yağcıdan geri adım: Kelimem maksadını aştı

"ÖPÜŞÜRSE MÜDAHELE EDERİM!"
Açıklamasının dozunu artıran ünlü isim, "O tarz giyinen herkes benim için iğrençtir” diyerek şoke etmişti. Hızını alamayan Yağcı, otobüste ve parkta öpüşenlere de müdahale ettiğini "Otobüste sevişen birilerini görsem onları da uyarırım. Benim yanımda kimse böyle bir şey yapamaz. Yanağından öper, el ele yürür buna bir şey demem ama otobüste metro da sıkıştırıp öpüşürse buna müdahale ederim” sözleriyle anlatmıştı.

ÖZÜR DİLEDİ
Yaptığı açıklamalarla kısa sürede sosyal medyada gündem olan Süleyman Yağcı, büyük tepki çekmişti. Gelen tepkiler üzerine ünlü oyuncu, geri adım attı.

Sosyal medya hesabından bir video yayınlayan Yağcı, söylediklerinin maksadını aştığını itiraf etti ve "Kelimem maksadını aştı ve bunun için de kırdığım bütün kalplerden özür diliyorum. Niyetim kötü değil! Niyetim; kardeşçe, dostça, sevgi dolu bir hayat yaşamak" ifadelerini kullandı.

Fıs Fıs İsmail Süleyman Yağcıdan geri adım: Kelimem maksadını aştı

SÜLEYMAN YAĞCI KİMDİR?
Süleyman Yağcı, 23 Ağustos 1964 tarihinde Rize ilinde doğmuştur. Süleyman Yağcı'nın asıl mesleği ambulans şoförlüğüdür, ancak ambulans şoförlüğünün yanında oyunculuk da yapmaktadır. Süleyman Yağcı, bugüne kadar çeşitli dizi ve filmlerde rol almıştır.

Süleyman Yağcı, özellikle 'Çocuklar Duymasın' isimli dizice uzun yıllar boyunca canlandırdığı Fıs Fıs İsmail karakteri ile tanınmıştır. 'Yasemin hanım şu dosyaları alında odama gelin he hehhehhe' diye de klasikleşen repliği hafızalara kazınmıştır. Süleyman Yağcı, Emine Yağcı ile evlidir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber