CaddeFuat Güner: Ah Erkin baba, sen de mi bıraktın bizi?

Fuat Güner: Ah Erkin baba, sen de mi bıraktın bizi?

10.08.2023 - 11:01 | Son Güncellenme:

Anadolu Rock müziğinin unutulmaz ismi Erkin Koray, 7 Ağustos'ta hayatını kaybetti. Geçtiğimiz ay MFÖ grubunun üyesi ve yakın arkadaşı Özkan Uğur'un yaşama veda etmesiyle zor günler yaşayan Fuat Güner'den duygulandıran bir paylaşım geldi.

Fuat Güner: Ah Erkin baba, sen de mi bıraktın bizi

Anadolu Rock müziğinin efsane ismi Erkin Koray, Kanada’nın Toronto şehrinde kaldırıldığı hastanede 82 yaşında hayatını kaybetti. Müzik dünyasını yasa boğan haberi kızı Damla Koray Çamlıca, ünlü sanatçının Instagram hesabından duyurdu.

Haberin Devamı

Damla Koray Çamlıca, babasının ardından şu mesajı paylaştı:

Ben kızın ve seni baba deyip bağrına basan canlar, güzel enerjimizi, sevgimizi, saygımızı ve alkışlarımızı senden bir gün bile eksik etmedik, bundan sonra da etmeyeceğiz. Eserlerin dilimizde, aşkın kalbimizde yaşayacak, daima ve ilelebet. Dilerim bu dünyada bulamadığın barış ve huzuru başka bir dünyada bulursun. Doğrusu hiç şaşmayan, tanıdığım en sağlam adam; Anadolu rockın mucidi, sevgili babam... Benim için yaptıklarına minnettarım. Ne desem hakkını vermiş olmam. Eminim ‘senin çocuklar’ da ülkelerini, kültürlerini ve onlara layık gördüğün cumhuriyeti ileri götürmek adına yaptıklarına her zaman minnettar kalacaktır. Hakkını helal et.

Fuat Güner: Ah Erkin baba, sen de mi bıraktın bizi

"DEFİN SIRASINDA KİMSE OLMAYACAK"

Çamlıca, “Defin sırasında kimse olmayacak. Mezar hazır olduğunda Toronto’daki Türk dernekleri yeri ve zamanı bildirilecek” diyerek babasının son yolculuğuna uğurlanmasıyla ilgili de açıklama yaptı.

"EFSANELERİMİZİ BİR BİR KAYBEDİYORUZ"

Sanat dünyasını yasa boğan ölümün ardından, geçtiğimiz haftalarda yakın arkadaşı Özkan Uğur'u kaybeden Fuat Güner'den duygulandıran bir paylaşım geldi.

Fuat Güner: Ah Erkin baba, sen de mi bıraktın bizi

Koray'ın bir fotoğrafını paylaşan Güner, şu ifadeleri kullandı:

Ah Erkin baba, sen de mi bıraktın bizi? Efsanelerimizi bir bir kaybediyoruz, çok özel bir adam daha aramızdan ayrıldı. Tüm Türk halkının gönlüne girmiş şarkılarıyla, gitar çalış stili ve yorumuyla, hayata bakış açısı ve tavizsiz ilkeleri ile daima içimizde yaşayacak bir sanatçıyı yitirdik. Başta kızı Damla olmak üzere ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum, mekanı cennet olsun...