Geri Dön

Gelin Halayı oyuncuları kimler? Gelin Halayı filminin konusu nedir, oyuncu kadrosunda kimler var?

Gelin Halayı filmi bu akşam Kanal D ekranlarına izleyicilerle buluşacak. Hasan Doğan'ın yönetmen koltuğunda yer aldığı yapımın senaryosunu Bekir Kerem Kurt kaleme aldı. Gelin Halayı oyuncuları ve konusu izleyiciler tarafından merak ediliyor. Peki Gelin Halayı oyuncuları kimler, konusu nedir?

Gelin Halayı oyuncuları kimler? Gelin Halayı filminin konusu nedir, oyuncu kadrosunda kimler var?

Gelin Halayı filmi televizyon ilk kez yayınlanacak. Bu akşam Kanal D'de yayınlanacak olan Gelin Halayı filmi komedi türündedir. Tuğba Melis Türk ve Halil İbrahim Kurum'un oyuncu kadrosunda yer aldığı filmin konusu ve oyuncuları merak ediliyor. Peki Gelin Halayı oyuncuları kimler?

GELİN HALAYI FİLMİ OYUNCULARI

Bu akşam izleyicilerle buluşacak olan Gelin Halayı filmin oyuncu kadrosunda; Tuğba Melis Türk, Halil İbrahim Kurum, Faik Ergin, Selahattin Taşdöğen, Binnur Şerbetçioğlu, Cem Cücenoğlu, Metin Keçeci ve Aydan Burhan yer alıyor.

GELİN HALAYI FİLMİ KONUSU NEDİR?

Ali, saf iyi niyetli bir gençtir. Aynı köyde yaşadığı Fatma’ya aşıktır. Fatma’nın babası Fevzi ise kızı için yüklü bir başlık parası istemektedir. Almanya’dan geldiğini söyleyen Alâeddin de Fatma ile evlenmek ister. Fevzi kızını isteyen iki delikanlıya karşı bir açık artırma sistemi kurar ve kızı Fatma’yı 450 Bin TL başlık parası ile Alâeddin’e verir. Ali, bir akşam Fatma’yı, Alâeddin’inin arabası ile yayla evine kaçırır. Bundan sonra Fatma, Ali’den imam nikahının kıyılmasını ister. Ali köyden imamı da kaçırır. İmam iki tane şahit lazım der. Ali bu sefer köyün davulcu ve zurnacısını kaçırır. Fatma bu sefer annesinin de yanında olmasını ister. Ali hem kendi annesini hem de Fatma’nın annesini kaçırır. Anneler geldiğinde resmi nikah isterler. Ali bu sefer nikah memurunu kaçırır. Nikah memuru geldiğinde anneler halay çekmek ister ama kalabalık yoktur derler. Ali köylünün çoğunu kaçırır. Artık herkes halay çekip eğlenirken Fevzi ve Alâeddin düğünü basar. Jandarma gelip Alâeddin’i dolandırıcılıktan yakalar. Fevzi ise kızını Ali’ye vermeye razı olur.

Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber