Geri Dön

'Göktaşı' sinemaya düştü

Yılın iddialı komedi filmlerinden birisi olan 'Göktaşı', önceki akşam Kanyon AVM'de düzenlenen gala gecesiyle görücüye çıktı.

'Göktaşı' sinemaya düştü

Yapımcılığını Sinehane'nin üstlendiği ve yönetmenliğini Caner Erzincan'ın üstlendiği filmin başrolünü ise Şafak Sezer üstlendi.

28 Eylül'de vizyona girecek olan filmin galasına İzzet Yıldızhan, Serkan Çağrı, Şilan Makal, Polat Yağcı, Çılgın Sedat gibi ünlü isimler de katıldı.

Filmin oyuncuları Şafak Sezer, Ayhan Taş, Bülent Çolak, Mehmet Esen, Yılmaz Gruda, Ceyhun Fersoy ve Nilay Toprak gecenin yıldızlarıydı.

Kahkaha tufanı 'Göktaşı' filminin özel gecesi renkli görüntülere sahne oldu. Geçtiğimiz senelerde Türkiye'ye düşen göktaşının ardından yaşanan olaylardan esinlenilerek senaryoya aktarılan proje, Alman, Amerikalı ve Ruslar'ın yüksek ücretler karşılığında bu taşları almak istemelerini öğrenen ve muhtar Kısmet rolüyle Şafak Sezer alışılmışın dışında bir karakterle izleyiciyle buluşuyor.

Filmde köy muhtarı Kısmet karakterini canlandıran Şafak Sezer, "Sezonun ilk büyük komedi filmi, seyirciyi gülmekten kırıp geçireceğiz. 400 haneli Armağan Köyü'nden 450 kişi filmde figüran olarak rol aldı. Uzun süredir köyde geçen bir filmde oynamamıştım, kadro inanılmaz, çok değerli oyuncu arkadaşlarımla çalıştım" dedi.

Film çekimlerinde rol gereği yağmur duasına çıkıldığını anlatan komedyen, "Hocayı oynayan Mehmet ağabey (Esen) dua etti, bir hafta yağmur yağınca çekimler uzadı. Köyden değerli vatandaşlarımız, gelip Mehmet ağabeyin elini öptü ve dua istedi" diyerek kahkaha attı.

Filmde canlandırdığı karakterinden bahseden Sezer, "Ailece keyif alarak izleyeceğiniz bir film oldu, bol bol kahkaha var. Ben köyün muhtarıyım, her şey benim etrafımda dönüyor" dedi. Yöre halkından birçok insanın filmde rol aldığını belirten Sezer, "Arkadaşlar özveri ile oynadılar, sonra araştırma yapmışlar galiba. Bize geldiler, Şafak ağabey bu para az değil mi diye? Pazarlık yaptık, anlaştık" dedi. İddialı bir komedi filmi olduğunu belirten komedyen, "Ekip olarak çok güzeldik, bol bol eğlendik. Kırklareli'nde geçmesi güzel oldu, özellikle oralara gidilmesini tavsiye ediyorum" dedi.

Filmde rol alan Ceyhun Fersoy, gala gecesine eşi Begüm Öner ile birlikte katıldı. Şık giyim tarzları ile dikkat çeken ikili, gazetecilerin ricasını kırmayarak poz verdi. Gazetecilerin Begüm Öner ile kariyeri ve evliliği hakkında konuştuğunu gören Ceyhun Fersoy, muhabirlere takıldı. Oyuncu, "Arkadaşlar filmde ben rol alıyorum, bakıyorum siz eşimle daha çok konuşuyorsunuz" dedi. Film hakkında konuşan Fersoy, "Çok güzel bir ekip ile, çok güzel vakit geçirdik. Bol bol güldük, inşallah seyircimiz de bol bol kahkaha atar" dedi. Filmde rol alan birçok usta oyuncu, rol aldıkları filmi kısa kısa değerlendirdi. Filmde hoca rolüne hayat veren Mehmet Esen, "Filmde yaşattığımız sıcaklığı hala devam ettiyoruz, sıcak samimi ve hepimizi güldürecek bir film oldu. İnşallah hepimiz güleceğiz ve güldüreceğiz" dedi.

Filmde rol alan usta oyuncu Yılmaz Gruda, basın toplantısında duygularını dile getirdi. Oyuncu, "Halkımızın ihtiyacı olduğu ve kahkaha atabileceği bir eser yarattık. İnsani ilişkiler anlamında bir şeyler anlattık ve bu da hepimize yansıdı. Sette güzel bir ilişki vardı, filme geçti. Şafak Sezer gibi iyi bir oyuncu ile oynadım, onu tanımak ve beraber çalışmak güzeldi. Ben bu işte olmaktan memnun oldum" dedi.

Filmin yönetmeni Caner Erzincan, "Film çok güzel oldu, herkese tekrar teşekkür ederim. Rol alan tüm oyuncuların bana katkısı çok oldu, inşallah seyircimiz de beğenir. Hikaye kalabalık oldu, köy halkı bizlere çok destek oldu. Bir kez daha onlara da buradan teşekkür ederim" dedi.

Zeynep Tokuş yoga eğitmeni olarak setlere döndü'Deli Yürek' dizisinde canlandırdığı Zeynep rolüyle hafızalara kazınan Zeynep Tokuş, 10 yıl önce evlendikten sonra oyunculuğu bıraktı. Setlere ara veren Zeynep Tokuş yıllar sonra sete gitti ama bu sefer yeni işi yoga eğitmeni olarak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet