Geri Dön

Fox TV spikeri Gülbin Tosun kimdir kaç yaşında? Gülbin Tosun hayatı ve kariyeri...

Gülbin Tosun hayatı ve kariyeri araştırma konusu olmaya devam ediyor. Fox TV hafta sonu ana haber sunuculuğunu üstlenen Gülbin Tosun kariyerine 1995 yılında Kanal E'de muhabir olarak başladı. 2010 yılından bu yana ise kariyerine Fox TV'de devam ediyor. İşte Gülbin Tosun hayatı ve kariyeri...

Fox TV spikeri Gülbin Tosun kimdir kaç yaşında? Gülbin Tosun hayatı ve kariyeri...

Gülbin Tosun hayatı ve kariyeri araştırma konusu olmaya devam ediyor. Fox TV ekranında hafta sonu ana haber bültenini sunan Gülbin Tosun son olarak sosyal medyada yaptığı paylaşım nedeni ile gündem oldu. Twitter'da Gülbin Tosun istifa hasthag'i açıldı. Peki Gülbin Tosun kimdir kariyerine hangi kanalda ne zaman ve kaç yılında başladı.

GÜLBİN TOSUN KİMDİR KAÇ YAŞINDA?

1977 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Fox TV muhabiri Ali Onur Tosun'un ablasıdır. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Radyo-TV ve Sinema bölümünde tamamladı. İngiltere'de London School of Business Studies Marketing bölümünden mezun olarak ikinci diplomasını aldı. Üniversite yıllarında en başarılı 5 öğrenci arasına girdi ve TRT spikerlerinden eğitim aldı. Stajını Reuters Haber Ajansı'nda yaptı. 1995 yılında Türkiye'nin ilk haber kanalı Kanal E'de haber spikerliği ve muhabirlik yaptı.

1999 yılında Show TV'ye transfer oldu, Reha Muhtar'ın haber ekibinde yer aldı. Gece haberlerini hazırlayıp sundu. 2000 yılında Tuncay Özkan ile Fatih Altaylı'nın teklifi değerlendiren Gülbin Tosun, Kanal D ekranlarında spikerlik yapmaya başladı. 2001 yılında Londra'ya yerleşti. Londra Türk Radyosu'nda haber programı hazırladı. 2006 yılında Skytürk ekranlarında sabah haberleri kuşağında sunuculuk yaptı. 2010 yılında Fox TV'ye geçti. Burada 11 yıldır hafta sonu ana haber bültenlerini, yaz aylarında ise hafta içi ana haber bültenlerini sunmayı sürdürüyor.

Çalıştığı kanallar

  • 2009 yılından beri FOX'da "Gülbin Tosun ile FOX Ana Haber Hafta Sonu" Bültenini sunuyor. Yazın ise FOX Ana Haber'i sunmaya devam ediyor.
  • 2006 yılında SKY Türk kanalında "Gülbin Tosun ile Sabah Haberleri" programını sundu.
  • 2001 yılında Londra Türk Radyosunda, Haber bültenleri hazırlayıp sundu.
  • 2000 yılında Kanal D kanalında sunuculuk ve spikerlik yaptı.
  • 1999 yılında Show TV'de "Gece Haberleri" programını hazırlayıp sundu.
  • 1995 yılında Kanal E kanalında muhabirlik ve haber spikerliği yaptı.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber