Geri Dön

Güllü kimdir, kaç yaşında? Güllü nereli? Hayatı ve şarkıları...

Bu akşam İBO Show'a konuk olan Güllü hakkında meraklı arayış başladı. Büyük dinleyici kitlesine sahip olan Güllü kimdir, kaç yaşında? İşte Güllü'nün hayatına ve şarkılarına dair bilinenler...

Güllü kimdir, kaç yaşında? Güllü nereli? Hayatı ve şarkıları...

19 Haziran 2021 Cumartesi günü İBO Show konukları arasında bulunan Güllü 'nün biyografisini haberimize ekledik. Güllü kimdir, kaç yaşında, nereli, şarkıları nelerdir sorularına cevap arayanlar haberimizin içeriğinden bilgilenebilir.

GÜLLÜ KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

Zor bir çocukluk geçiren ve küçük yaşlarda gece kulüplerinde şarkı söyleyerek kariyerine başlayan Güllü, 1973 yılında İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde bulunan Kasımpaşa semtinde dünyaya geldi. 1988'de henüz 15 yaşındayken, düğün salonlarında şarkı söyleyerek sahneye çıktı. Yaşından dolayı gazinocuların kendisine iş vermeye cesaret edememesi yüzünden, okuluna dönmek zorunda kaldı. Ancak ailesinin maddi durumundan dolayı bir süre sonra okulu bırakıp şarkıcılığa devam etti. 2008 yılında Kartal Yakacık'ta içki komasına giren sanatçı, hastaneye kaldırılmış ve tedavisinin ardından taburcu edilmiştir.

«Kasımpaşalı Güllü» adını kullanarak ve söylediği Roman havalarıyla 1990'larda ün kazanmış, yaptığı albümlerle ve özel hayatıyla gündeme gelmiştir. Evlendikten sonra sahnelere bir süre ara verdi. İki çocuğu olan sanatçı 2000’de boşanıp sahnelere yeniden döndü.

Kasımpaşalıyım, Gülüm Var, Oyuncak gibi, Değmezmiş Sana, Balıkesir Bandırma, Benim Vicdanım Rahat gibi hit olmuş parçaları vardır.

GÜLLÜ ŞARKILARI

Oyuncak Gibi (1994)
Yalan Sevgiler (1995)
Değmezmiş Sana(1996)
Kırılırım (1998)
Zalim Yar (2000)
Ve Ben (2002)
Hayatımın Yanlışı (2004)

Behzat Uygur'dan güldüren paylaşım! İzzet Yıldızhan'dan 1000 Euro isterse ne olur?Sosyal medya paylaşımlarıyla dikkatleri üzerine çeken oyuncu Behzat Uygur, bu sefer de İzzet Yıldızhan'ın balkonda şarkı söylediği videosunun üzerine bir kurgu yaptı. Videoda Yıldızhan'dan 1000 Euro borç isteyen Uygur'u izleyenler kahkahaya boğuldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet