Geri Dön

Şarkıcı Güllü kimdir, gerçek adı ne? Güllü albümleri ve şarkıları...

Şarkıcı Güllü kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Küçül yaşlarda gece kulüplerinde şarkı söyleyerek kariyerine başlayan Güllü Kasımpaşa'lı Güllü adını kullanarak söylediği Roman havaları ile adından söz ettirmiştir. Peki Şarkıcı Güllü kimdir, kaç yaşında albümleri ver gerçek adı...

Şarkıcı Güllü kimdir, gerçek adı ne? Güllü albümleri ve şarkıları...

Güllü ya da gerçek adıyla Gül Tut 15 Ekim 1973 yılında İstanbul Beyoğlu ilçesinde yer alan Kasımpaşa semtinde dünyaya geldi. Roman şarkıcı Güllü Türk Fantazi Müziğinin sevilen kadın sesleri arasında yer alıyor.

Zor bir çocukluk geçiren ve küçük yaşlarda gece kulüplerinde şarkı söyleyerek kariyerine başlayan Güllü, 1973 yılında İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde bulunan Kasımpaşa semtinde dünyaya geldi. 1988'de henüz 15 yaşındayken, düğün salonlarında şarkı söyleyerek sahneye çıktı. Yaşından dolayı gazinocuların kendisine iş vermeye cesaret edememesi yüzünden, okuluna dönmek zorunda kaldı. Ancak ailesinin maddi durumundan dolayı bir süre sonra okulu bırakıp şarkıcılığa devam etti. 2008 yılında Kartal Yakacık'ta içki komasına giren sanatçı, hastaneye kaldırılmış ve tedavisinin ardından taburcu edilmiştir.

«Kasımpaşalı Güllü» adını kullanarak ve söylediği Roman havalarıyla 1990'larda ün kazanmış, yaptığı albümlerle ve özel hayatıyla gündeme gelmiştir. Evlendikten sonra sahnelere bir süre ara verdi. İki çocuğu olan sanatçı 2000’de boşanıp sahnelere yeniden döndü.

Kasımpaşalıyım, Gülüm Var, Oyuncak gibi, Değmezmiş Sana, Balıkesir Bandırma, Benim Vicdanım Rahat gibi hit olmuş parçaları vardır.

Diskografi

Oyuncak Gibi (1994)
Yalan Sevgiler (1995)
Değmezmiş Sana(1996)
Kırılırım (1998)
Zalim Yar (2000)
Ve Ben (2002)
Hayatımın Yanlışı (2004)

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber