Geri Dön

Gupse Özay kimdir, kaç yaşında, nereli? Survivor'da Berkan Karabulut ve Gupse Özay yarışıyor

O Ses Türkiye'nin yılbaşı özel programında birbirinden ünlü isimler performans sergileyecek. Bu isimlerden biri de Gupse Özay... Gupse Özay söyleyeceği şarkılarla seyirciyi coştururken televizyon başındaki izleyiciler de ünlü oyuncu hakkındaki bilgileri merak etti. İşte "Gupse Özay kimdir? Kaç yaşında nereli?" sorusunun cevabı...

Gupse Özay kimdir, kaç yaşında, nereli? Survivor'da Berkan Karabulut ve Gupse Özay yarışıyor

Gupse Özay "O Ses Türkiye 2020 Yılbaşı Özel" programına konuk oldu. Sesiyle jüri ve seyirciyi etkileyen Özay'ın performansı alkış alırken ünlü oyuncuyu ekranda görenler bir kez daha "Gupse Özay kimdir? Kaç yaşında nereli?" sorularını sormaya başladı.

GUPSE ÖZAY KİMDİR?

Gupse Özay, 30 Temmuz 1984 tarihinde, İzmir'de dünyaya geldi. Gupse Özay, Çerkes kökenli bir aileden İzmir’de dünyaya geldi. Çerkesçe olan adı “canımın içi” anlamına gelmektedir.

Gupse Özay Ege Üniversitesi Radyo Tv ve Sinema bölümünde okumuştur. Üniversite yıllarında dostlarıyla çektikleri Yaman Yaşamışım adlı belgesel ile ödül almıştır.TRT'den, yapım şirketlerine; magazin dergilerinden dizi setlerine kadar kariyerine yarayacak her alanı denemiştir. Ve daha sonrasında 4 yıl reklam yazarlığı yapmış ve ardından işinden ayrılarak dizi sektörüne geçmiştir. Birkaç dizi denemesinden sonra,arkadaşlarıyla Psikolog skeçlerini gerçekleştirmiş; bu sayede de Yalan Dünya dizisinde rol kapmıştır. Ve yalan dünya dizisinin Nurhayat’ı olarak ekranlardaki yerini aldı. Bir araba firmasının da reklamında rol almıştır.

Gupse Özay 14 Kasım 2014 tarihinde vizyona giren ve senaryosunu kendi yazdığı, yönetmenliğini Hakan Algül’ün üstlendiği ilk sinema filmi Deliha’da Zeliha karakteriyle izleyici karşısına çıktı.

Çağla Şıkel ve çocuklarından Emre Altuğ'a sürpriz doğum günü!Eski manken Çağla Şıkel, oğulları Uzay ve Kuzey’le birlikte eski eşi Emre Altuğ’un doğum gününü kutladı. Şıkel, çocuklarıyla birlikte ünlü şarkıcıya sürpriz yaptığı anları takipçileriyle paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet