Geri Dön

Hakaret ve tehditten hapsi isteniyor

Harika Avcı eski erkek arkadaşı Yasin Kavak’ın şikâyeti üzerine hakaret ve tehdit suçlarından 4 yıla kadar hapis istemiyle hâkim karşısına çıkacak

Oyuncu ve şarkıcı Harika Avcı, İstanbul Bostancı'da 13 Temmuz 2015'te bir otel odasında tabancayla vurulmuş halde bulundu. Avcı hastaneye kaldırılırken, otel odasında birlikte kaldığı ve sevgilisi olduğu iddia edilen Yasin Kavak (26) da gözaltına alındı. Avcı, polise verdiği ifadesinde yanlışlıkla kendi kendini vurduğunu belirtti. Kavak ise sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

SERBEST KALDI ŞİKÂYETÇİ OLDU
Anadolu Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunan Yasin Kavak ise sorunlar yaşadığı Harika Avcı'nın kendisini telefonla arayarak ağza alınmayacak hakaretlerde bulunduğunu ve tehditler savurduğunu belirterek şikayetçi oldu. Savcılık, Harika Avcı hakkında "Hakaret ve tehdit" suçlarından 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle Asliye Ceza Mahkemesi'ne dava açtı. İddianamede, Avcı'nın Kavak ile sorunlar yaşadığı, Avcı'nın, Kavak'ı arayarak hakaret ve tehdit ettiği anlatıldı. İddianamede, adreslerine tebligat çıkartılan ve ayrıca SMS'le de ifade vermeye davet edilen şüpheli Avcı'nın, ifade vermekten kaçındığı belirtildi. Avcı'nın atılı suçu işlediğinin evrak kapsamından anlaşıldığını belirten savcılık, Avcı'nın yargılanarak cezalandırılmasını talep etti. Avcı önümüzdeki günlerde hâkim karşısına çıkacak.

20 Eylül 2020 Magazin Haberleri Bülteni20 Eylül 2020 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber