Geri Dön

Haktan kimdir, kaç yaşında? Haktan hayatı ve kariyeri hakkında merak edilenler...

İbo Show'a bu akşam konuk olacak isimler arasında Şarkıcı Haktan'da yer alıyor. Tam adı Haktan Canevi olan sanatçı 1973 yılında İzmir'de dünyaya geldi. Babası ve annesinin müzik ile ilgileniyor olması nedeniyle Haktan'da çok küçük yaşlardan itibaren müzik ile uğraşmaya başladı. İşte Haktan Canevi hakkında merak edilenler...

Haktan kimdir, kaç yaşında? Haktan hayatı ve kariyeri hakkında merak edilenler...

Şarkıcı Haktan bu akşam Star TV ekranında yayınlacak olan İbo Show konukları arasında yer alıyor. Küçük yaşlardan itibaren müzikle yakından ilgilenmeye başlayan Haktan dokuz yaşına geldiğinde annesi Keman virtüözü Nursal Ünsal Canevi ile sahne almaya başladı. İlk albümünü 2006 yılında çıkardı. İşte Şarkıcı Haktan hayatı ve kariyeri hakkında merak edilenler...

 ŞARKICI HAKTAN KİMDİR?

Haktan Canevi 14 Kasım 1973'te İzmir'de doğdu. Annesi keman virtüözü ve TRT sanatçısı Nursal Ünsal Canevi, babası kânun sanatçısı Ahmet Canevi'dir.

Beş yaşındayken radyoda dinlediği ve ezberlediği Rodrigo'nun gitar konçertosunu babasına mırıldanması sonrasında, babasının kendisine aldığı gitarla müziğe başlayan Haktan Canevi, yedi yaşında TRT Çocuk Korosu'na girdi. Dokuz yaşına geldiğinde annesiyle birlikte profesyonel olarak sahne almaya başladı. Kendisini bu yüzden 'yorumcu ve sahne sanatçısı' olarak tanımlıyor; sahneden aldığı hazzı televizyon televizyon ve stüdyo çalışmalarından almadığını belirtiyor. Bu yüzden albüm yapma fikrine yıllarca sıcak bakmadı ve sahne çalışmalarına devam etti.

İlk albümü'' YORUMLAR ''2006'da dinleyicileriyle buluştu. Bu albümden 'Bekleme Artık' ve 'Arapsaçı' kliplendirildi. Kendine has, alışılmadık yorumuyla müzik câmiâsında tartışma konusu, oldu. Müziği hissettiği şekilde, kalıplara bağlı kalmadan yorumladı. İlk albümünden sonra pek çok televizyon programına konuk olarak canlı yayında şarkılar söyledi.

2013'te Müslüm Gürses anısına hazırlanan 'Baba Şarkılar' albümünde ' Bir Mânâ Var' isimli şarkıyı yorumladı. Kısa bir süre sonra bu şarkının klibi yayınlandı. Aynı yıl Babadır Tatlıöz'ün single projesi dâhilinde 'Bir Ben Bir İstanbul' ve 'Mahşer Yeri' isimli iki şarkıyı yorumladı. 'Bir Ben Bir İstanbul '' kliplendi ve müzik kanallarında yayınlandı.Müslüm Gürses 'Baba Şarkılar II' isimli albümde 'Unuttum' isimli şarkıyı seslendirdi.

2014 Haziran da babasına ithaf ettiği maxi single çalışması ''CANEVİ'MDEN'' yine farklı bir konsept ve tarzda dinleyicileriyle buluştu. Eşi ve menajeri İlknur Canevi ile Haktan'ın beraber yaptığı Hayat Dolu Çocuklardık 'şarkısının klibi sanatçının ,çocukluk anılarının yansımasıyla müzik severlerle buluştu.

Tuğba Özay yangın sonrası Manavgat'ta: Daha fazla acı çekmemi istediniz!Manavgat'taki yangında çiftliği alevler arasın kalan Tuğba Özay, felç geçirdiğini söylemiş, bir gün sonra İstanbul'da bir açılışta görüntülenmişti. Neşeli halleriyle eleştiri oklarının hedefi olan Özay, yangın sonrası Manavgat’taki evine gitti. Yanan yerleri gösteren ünlü manken, "Felç olmamı istediniz!" sözleriyle kendisini reklam yapmakla suçlayanlara tepki gösterdi.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet