Geri Dön

Şarkıcı Bergen'i öldüren kocası Halis Serbest kimdir? Halis Serbest ne iş yapıyor hala cezaevinde mi?

Halis Serbest kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Şarkıcı Bergen'i öldüren Halis Serbest yaptığı açıklamalar ile gündeme gelirken önce yüzüne kezzap attıran Halis Serbest sonrasında 6 kurşunla 1989 yılında Bergen'i öldürmüştü. Peki Şarkıcı Bergen'in ölümüne neden olan Halis Serbest kimdir?

Şarkıcı Bergen'i öldüren kocası Halis Serbest kimdir? Halis Serbest ne iş yapıyor hala cezaevinde mi?

Şarkıcı Bergen'i öldüren Halis Serbest kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. 1989 yılında Adana Pozantı'da konser dönüşü aracının önü kesilerek Halis Serbest tarafından kurşunlanarak öldürüldü. Bergen öldüğünde 30 yaşındaydı. Hayatı film yapılacağı duyurulan Bergen filmine engel olacağına dair açıklamaları olan Halis Serbest kimdir sorusu gündeme geldi. Peki Halis Serbest kimdir?

HALİS SERBEST KİMDİR?

Şarkıcı Bergen’e tarifsiz acılar yaşatan ve onu henüz 30 yaşındayken 6 kurşunla öldüren Halis Serbest’in Adana’da tekstil işi ile uğraştığı biliniyor.

Adana’da yaşamına devam eden Halis Serbest, Kozan ilçesinde 2’si 16, 2’si 17 yaşındaki 4 çocuğa istismarda bulunduğu iddiasıyla yakalandı. Ailelerden 3’nün şikayetçi olduğu Halis Serbest, çıkarıldığı mahkemece cezaevine gönderildi.

BERGEN VE HALİS SERBEST NASIL TANIŞTI?

Şarkıcı Bergen, iş için Ankara'dan sonra Adana'ya gider ve burada Halis Serbest ile tanışır. Çift burada 1982 yılında evlenir.

Halis Serbest o dönem gazinolarda şarkıcılık yapan Bergen’e ailesine yakışmadığı gerekçesiyle mesleğini bırakmasını söyler, genç kadın da ilk başlarda bu isteği kabul eder.

Fakat daha sonra bu duruma alışamayan Bergen, yeniden sahnelere dönmek ister, bu isteğin ardından ise Halis Serbest Bergen’den boşanmak istediğini dile getirir.

ÖNCE KEZZAP ATTI SONRA ÖLDÜRDÜ

Bergen’in sahnelere dönmesinin ardından 1982 yılında İzmir’de sahne aldığı esnada, eşi Halis Serbest’in azmettirmesiyle yüzüne kezzap atıldı ve şarkıcı Bergen, bu olay sonucunda iki gözünü de kaybetti.

Vücudunun büyük bir bölümü de zarar gören Bergen’in sol gözü, daha sonra görme yetisini yeniden kazandı.

Sağ gözü ve yüzünün yaralarını gizlemek isteyen Bergen, saçlarını hep sağ gözünün üzerine doğru kapatır veya sürekli gözlük kullanırdı.

Halis Serbest, bu olayın aradından iki ay boyunca firari olarak yaşadı ve daha sonra yakalanarak cezaevine girdi.

'Yargı'da Engin'in cinayetindeki şüpheliler artıyor!Kanal D’nin Ay Yapım imzalı dizisi 'Yargı'nın yeni bölüm tanıtımında; Neva, cinayet şüphelileri arasına giriyor. Ceylin ise Ilgaz’ın savcılıktan istifa ettiğini öğreniyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber