Cadde Haluk Levent'in Cem Karaca anısı! 'O sen miydin?'

Haluk Levent'in Cem Karaca anısı! 'O sen miydin?'

24.01.2024 - 07:05 | Son Güncellenme:

Haluk Levent, 8 Şubat 2004 tarihinde yaşamını yitiren Cem Karaca'nın hayatını beyaz perdeye taşıyan 'Cem Karaca'nın Gözyaşları' filminin galasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Ünlü rockçı, söz ve müziğinde usta sanatçının imzası bulunan unutulmaz eser 'Islak Islak'la ilgili anısını ilk kez paylaştı.

Haluk Leventin Cem Karaca anısı O sen miydin

İsmail Hacıoğlu'nun başrol oynadığı Cem Karaca'nın Gözyaşları filminin galası, önceki akşam Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Yüksel Aksu'nun yönetmen koltuğunda oturduğu yapımın galasına katılanlar arasında Haluk Levent de yer aldı.

Haberin Devamı

"BANA DA TEKLİF GELMİŞTİ AMA BEN YAPAMAM"

55 yaşındaki rockçı, "Film aslında geç oldu. İsmail Hacıoğlu'nu merak ediyorum, oyunculuğunu çok beğeniyorum. Cem Karaca'yı oynamak herkese nasip olmaz. Bana da başka bir projeden Cem Karaca'yı oynamam için teklif gelmişti ama ben yapamam" şeklinde konuştu.

Haluk Leventin Cem Karaca anısı O sen miydin

"ŞAPKALI BİR ADAM ŞARKI YAPMIŞ"

Usta sanatçı ile bir anısını da anlatan Haluk Levent, "Islak Islak şarkısı henüz stüdyodayken, onlarla çalışan aranjör Yıldıray Gürgen'le beraber kalıyorduk. Yıldıray, 'Senin Yollarda Bulurum Seni albümün çıkacak. Şapkalı bir adam şarkı yapmış' dedi. Yıldıray yurt dışında yaşadığı için sanatçıları tanımıyordu. Şarkıyı bir getirdi, Islak Islak. Ben de şarkıyı barlarda söylemeye başladım" dedi.

Haluk Leventin Cem Karaca anısı O sen miydin

Haberin Devamı

"ŞARKIYI HERKES SÖYLEYİNCE ŞAŞIRMIŞ"

Edirne tarafında çok çalıyordum. Islak Islak şarkısı albüm çıkmadan meşhur oldu. O bölgeye gelen Cem Karaca, 'Yakında bir şarkı çıkıyor' diyerek, 'Islak Islak'ı söylüyor. Herkes söyleyince şaşırıyor. Bir sene sonra havalimanında karşılaştık, 'O sen miydin?' dedi. Sonra çok konuştuk.

Haluk Leventin Cem Karaca anısı O sen miydin