Geri Dön

‘Hayallerimin peşinden koşarım’

‘Bebek Geliyorum Demez’ filminin Beste’si Başak Parlak, “Karakterin ideallerinden vazgeçmemesi, en belirgin ortak noktamız. Ben de hayallerimin peşinden koşarım, risk alabileceğim noktaya kadar giderim” dedi.

‘Hayallerimin peşinden koşarım’

Başak Parlak, yaş aldıkça kendini daha mutlu ve bilinçli hissettiğini söyledi. Oyunculukta ise hikayesini merak ettiği kadınları keşfetmeyi bekliyor. ‘Bebek Geliyorum Demez’ filmi vesilesiyle buluştuğumuz Parlak’la, projesini, kariyerinde nasıl ilerlediğini ve seyahat rotalarını konuştuk.

- ‘Bebek Geliyorum Demez’ nasıl bir film oldu?

Çok tatlı ve keyifli bir film oldu. Çalışan kadının, hamileliği nasıl yaşadığını anlatıyor. Aslında sadece o kadar da değil, kadının hamilelik döneminde eşi, aileleri ve arkadaşları neler yaşıyor, hepsini anlatıyoruz. Anladığım kadarıyla hamilelik sürecinde aileler doğal olarak biraz endişeli ve panik oluyor, bu yüzden de bu sürecin tadını yeterince çıkaramıyor.

Aslında dışardan bakıldığında bayağı eğlenceli. Biz de bu durumu aktarmaya çalıştık.

- Canlandırdığınız Beste’yle ilk okuduğunuzda ortak noktalar yakaladığınızı söylemişsiniz. Hangi yönleriyle size benziyor?

Hamile bir kadın ve bu süreçte yaşadıklarından bahsettiği için aslında Beste’yle öyle pek ortak noktamız yok. Hamileliğinden bağımsız olarak hayallarinden ve ideallerinden vazgeçmemesi, bu yolda çalışmaya devam etmesi en belirgin ortak noktamız diyebilirim.

- Siz de onun gibi hayallerinizin peşinden koşar mısınız?

Tabii ki. Risk alabileceğim son noktaya kadar giderim. Sabrederim, isterim ve beklerim. Ama bana göre hayallerin peşinden koşmak kadar, bir noktada onlara veda etmek de saygı duyulacak bir şey. Elinden gelen her şeyi yapmana rağmen kurduğun hayallere yaklaşamadıysan, onlara veda edip, başka kapılar açmalısın.

- Oyunculuk bir hayal miydi sizin için?

Hayal değildi aslında... Oyunculuğa başlamam benim dışımda gelişti, 13 yaşımda adım attım. Tabii ki ilk günden beri sette olmak çok büyülü, güzeldi ama hiç acele etmedim. Kendimi zorunlu hissetmedim. Hatta başka bir seçeneğim daha olsun diye üniversitede uluslararası ilişkiler ve Avrupa birliği okudum. Ama yine de kalbim oyunculuktan yanaydı, ben de bütün enerjimi oraya verdim.

- ‘Şevkat Yerimdar’ı dönüm noktanız olarak görüyor musunuz?

Hayatımda bir dönüm noktasıydı diyemem ama ‘Şevkat Yerimdar’dan sonra oyuncu olarak izleyicinin ilgisini ve sevgisini daha çok hissettim. Bu da çok değerli.

- Yeni dizi projesi var mı?

Görüştüğümüz işler var ama şimdilik anlaştığım bir proje yok, değerlendirmeye devam ediyoruz.

- Ekrana ara vermenizin sebebi neydi? Uzun dizi süreleri mi?

Biraz dinlenmek, ailemle, sevdiklerimle vakit geçirmek istedim. Bir de oynadığım karakterin inandırıcılığı açısından iki proje arasında ara vermeyi uygun görüyorum.

‘Hayallerimin peşinden koşarım’

‘Mutlu ve bilinçli hissettiğim bir dönemdeyim’

- Sık sık seyahat ediyorsunuz. Bu yaz rotalarınız nasıldı?

Seyahat etmeyi çok seviyorum. Bir anlamda dinlenme ve rahatlama yöntemim. Bu yaz Dubai, Paris, Prag, Londra ve Amsterdam’a gittim. Sırada Avusturya var.

- 30’a bir kala kendinizi nasıl hissediyorsunuz?

Gerçekten bir kaldı (gülüyor). Tadını çıkarmaya, yaşadığım her tecrübeyi sindirmeye çalışıyorum. Beni kötü etkileyen, negatif enerjili insanları hayatımdan mümkün olduğunca uzaklaştırıyorum. İyi beslenmeye, iyi yaşamaya çalışıyorum. En önemlisi iyi düşünüyorum ve pozitifte kalıyorum. Mutlu ve bilinçli hissettiğim bir dönemdeyim. Kim olduğumu ve ne istediğimi biliyorum.

- Oyunculuğa dair hedeflerinizde neler var?

Kendimi olabildiğince geliştirmek ve her seferinde farklı karakterler oynamak çok keyifli olur... Uzun uzun çalışabileceğim, hikayesini merak ettiğim kadınları canlandırmak istiyorum.

5 Mart 2021 Magazin Haberleri Bülteniİngiltere ve Amerika'da evi olduğunu söyleyen Aleyna Tilki'nin üzerindeki marka kıyafetlerin toplamının 45 bin 200 TL olduğu öğrenildi.Ayrıldıkları iddia edilen müzisyen çift Fatma Turgut ile Can Baydar, mekanların kapanış saatiyle birlikte yemek sonrası Nişantaşı’ndaki bir kebapçıdan ayrılırken objektiflere takıldı.'İbrahim Selim ile Bu Gece'nin yeni bölümüne oyuncu Büşra Develi, samimi itiraflarıyla damgasını vurdu. Develi, herkesin görüntüsünden dolayı ondan zarafet beklediğini ama göründüğünün aksine içinde bir sokak çocuğu barındırdığını itiraf etti.Semra San, yeni single çalışması ‘Sefil’le, dört yıl aradan sonra müzikseverlerle buluştu. Geçtiğimiz ay sosyal medyadan Sinan Akçıl ve Mustafa Ceceli’yle fotoğraf paylaşıp, merak uyandıran San’a, Akçıl şarkıda düet yaparak eşlik etti. ‘Sefil’, bugün DMC etiketiyle dijital platformlardaki yerini aldı.Oktay Kaynarca, önceki akşam Bebek’te görüntülendi. Oyuncu, geçtiğimiz günlerde açılışı gerçekleşen Atlas Sineması ve İstanbul Sinema Müzesi’yle ilgili, “Çok önemli ve değerli bir iş yapılmış” dedi. Kaynarca, yapımı devam eden Atatürk Kültür Merkezi için, “Oranın bütün eleştirilere rağmen İstanbul’a yakışır ve önemli bir kültür merkezi olacağına inanıyorum” diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet