Geri Dön

“HAYATTA PAHA BiÇiLEMEZ ŞEYLER VAR”

Aylardır, 14 yıllık hayat arkadaşı Johnny Depp’ten ayrıldığına dair söylentilerle gündemde Fransız şarkıcı, oyuncu ve model Vanessa Paradis.

O iddiaları reddetse de çiftin birlikteliği üzerinde kara bulutların dolaştığı gerçeği ortada. Paradis, bu konuda konuşmayı
sevmiyor ama Daily Mail gazetesine verdiği röportajda hayatına dair ilginç ipuçları veriyor


“Sevilmemeye alışmıştım”

İlk albümüm çıktığında büyük bir başarı elde etmiştim. Şarkılarım her yerde çalıyordu kaçış yoktu. Bu nedenle insanlar bana sinir olmaya başladı. Hakkımda korkunç şeyler söylendi. Evimin duvarları nefret dolu yazılarla doldu. Neredeyse sokakta gören yüzüme tükürecekti. Öyle bir noktaya geldi ki kafamı çantayla kamufle ederek dışarı çıkmak zorunda kalıyordum. Hiç de eğlenceli değildi. Ailem bu zor zamanlarımda yanımda olduğu için şanslıydım. Her zaman bana inandılar ve onların sevgisiyle mücadele edebildim. Onlar olmasaydı bu olumsuzluklarla baş edecek gücü bulamayabilirdim.

“Johnny iyi bir öğretmen”

İnanılmaz bir sabrı vardı. Buna en çok bana gitar öğretmeye çalışırken şahit oldum. Bana sadece çok kıymetli bir gitar almakla kalmadı, aynı zamanda nasıl müzik yapacağımı da öğretti. Geç öğrenen biri olduğum için sabırlı olması gerekiyordu. Dürüst olmak gerekirse öğrenme sürecim çok acıklıydı. Yeterince pratik yapmıyordum ama enstrümanı seviyordum. Bir gitara sahipseniz asla yalnız hissetmessiniz.

Serge Gainsbourg etkisi

17 yaşındayken 3 ay boyunca bu evde kaldım. İkinci albümüm ölmeden önceki yıl yayınladı. Genç kızlıktan kadınlığa geçiş dönemimde onu tanıma fırsatı buldum. Bana şarkılar üzerinde çalışırken özgür olabilmeyi öğretti. Kendime inanmamı sağladı. Müziği her zaman benimleydi. Hamileyken Johnny, CD çaları karnımın yanına yerleştirir, onun şarkılarını çalardı.

Anlamlı olan yürekte yer ediyor

Oğlumun bana hediye ettiği ilk şey, makarnadan yaptığı kolyeydi. Her yerde taktım onu. Güzel şeyler almak kolay ama hayatta paha biçilmez olanlar var. Gerçekten anlamlı olanlar, sizi hediyeyi aldığınız o ana götürüyor ve o gün hissettiğiniz duyguyu kaybetmiyorsunuz. Ben bu kolyeyi dünyadaki hiçbir yakuta değişmem.

Johnny ve çocuklarla olmak

Çocuklarımı kucağıma aldığımda en mutlu zamanlarım oluyor. Açıkçası tanımadan gidebildiğimiz pek bir yer yok. Londra caddelerinde rahatça dolaşmak imkansız. Fakat Orta Amerika’nın birkaç yerinde kimse bizim kim olduğumuzu bilmiyor. Ayrıca kendimize ait bir adamız olduğu için de şanslıyız.

“Dünyaya bir kez daha gelsem...”

Yeniden dünyaya gelmenin gerçek olabileceğini kafamda tam oturtamasam da bu fikir, ölümden sonra her şeyin sona erdiği düşüncesinden iyi. Dünyaya bir kez daha gelsem yunus olmak isterdim.

“Sette ya da sahnede güvendeyim”

Sahnede şarkı söylerken ya da film setinde kendi evimde gibiyim. En rahatsız edici, vahşet dolu sahnede bile kendimi güvende hissediyorum. Hayatımın dışına çıkmış ve kendimi ne yaptığı bilen insanların eline bırakmışım gibi geliyor. Güven çemberindeyim.

MM kalbi özel

Marilyn Monroe’nun büyük hayranıyım. Hakkında yazılmış her kitabı okudum. Herkes gibi onda da zayıflık ve güç bir arada. Hayatı kolay değildi, zorlukların üstesinden bir ikon olarak çıktı. Metal kalp, Johnny’nin hediyesi. Böyle bir şey takmak bana sihirli geliyor.

“Son rolüm gösterişten uzak”

‘Cafe de Flore’, 1960’larda Paris’te geçen bir aşk hikayesi. Down sendromlu bir oğlu olan Jaqueline karakterini canlandırıyorum. En büyük korkusu, oğlunun zarar görmesi. Beğenilmesi kolay bir kadın değil. Feminenliğimi gizlemek için elimden geleni yaptım. Bu rol için en çirkin ayakkabıları, en şekilsiz elbiseleri giydim. Değişik bir deneyimdi. Kadından çok erkek görünümündeydim.

Sahne hayatına dair

1999’da Paris’te bir kabare şovda sahne alıyordum. Billie Holiday, Frank Sinatra and Nina Simone şarkıları çalıyorduk. Johnny, gitar çalıyordu. Adamlarımla aynı sahneye paylaşmak her şeyi daha da özel yaptı. Kariyerimin en önemli performanslarından biriydi. YouTube’da bulabilirsiniz.

5 Mart 2021 Magazin Haberleri Bülteniİngiltere ve Amerika'da evi olduğunu söyleyen Aleyna Tilki'nin üzerindeki marka kıyafetlerin toplamının 45 bin 200 TL olduğu öğrenildi.Ayrıldıkları iddia edilen müzisyen çift Fatma Turgut ile Can Baydar, mekanların kapanış saatiyle birlikte yemek sonrası Nişantaşı’ndaki bir kebapçıdan ayrılırken objektiflere takıldı.'İbrahim Selim ile Bu Gece'nin yeni bölümüne oyuncu Büşra Develi, samimi itiraflarıyla damgasını vurdu. Develi, herkesin görüntüsünden dolayı ondan zarafet beklediğini ama göründüğünün aksine içinde bir sokak çocuğu barındırdığını itiraf etti.Semra San, yeni single çalışması ‘Sefil’le, dört yıl aradan sonra müzikseverlerle buluştu. Geçtiğimiz ay sosyal medyadan Sinan Akçıl ve Mustafa Ceceli’yle fotoğraf paylaşıp, merak uyandıran San’a, Akçıl şarkıda düet yaparak eşlik etti. ‘Sefil’, bugün DMC etiketiyle dijital platformlardaki yerini aldı.Oktay Kaynarca, önceki akşam Bebek’te görüntülendi. Oyuncu, geçtiğimiz günlerde açılışı gerçekleşen Atlas Sineması ve İstanbul Sinema Müzesi’yle ilgili, “Çok önemli ve değerli bir iş yapılmış” dedi. Kaynarca, yapımı devam eden Atatürk Kültür Merkezi için, “Oranın bütün eleştirilere rağmen İstanbul’a yakışır ve önemli bir kültür merkezi olacağına inanıyorum” diye konuştu.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet