Geri Dön

‘Hedefim, hep en iyisini yapmak’

‘Kocaman Ailem’ dizisinde Elif karakterini canlandıran Çağla Demir, “Hedefim, hep en iyisini yapmak, ödül almak değil. ‘Bu kız iyi oynuyor’ demeleri benim için yeterli” dedi.

‘Hedefim, hep en iyisini yapmak’

Oyunculuk kariyerinde emin adımlarla ilerleyen Çağla Demir, ‘Medcezir’, ‘Kara Sevda’ ve ‘Siyah İnci’ dizilerinden sonra ‘Kocaman Ailem’le karşımıza çıktı. “Heyecanım ilk günkü gibi” diyen oyuncuyla, Mövenpick Hotel İstanbul’da buluştuk. Demir’le Samsun’dan İstanbul’a uzanan hikayesini, yeni projesini, Amerika macerasını ve aşka bakışını konuştuk.

- Amerika’dan dönüp, ayağınızın tozuyla yeni diziye başladınız...

Oradayken geldi, ‘Kocaman Ailem’in senaryosu... Okudum, gerçekten sevdim. Birkaç iş daha vardı ama beni heyecanlandıran bu oldu. İndiğim gün, deneme çekimine gittim ve başladık.

‘Hedefim, hep en iyisini yapmak’

- Projede sizi çeken ne oldu?

Aile işi olması ve canlandırdığım karakter diyebilirim. Elif, inişleri çıkışları olan bir kız. Komik replikleri var. Ailedeki bütün karakterler çok güzel.

- Bu diziyle dramdan komediye geçtiniz...

İçinde yine dram var ama şu an izleyici komik hallerimi görüyor. Bundan önce hiç sempatik birini oynamadım. Kendi yaşımdan büyük karakterlere hayat verdim. İlk defa yaşıtım ve bana yakın birini canlandırıyorum.

- Daha önce kötü kadın rollerini oynamıştınız. Bu karakterle seyirci başka bir Çağla görecek mi?

Daha ilk bölümler ama seyirci başka bir Çağla gördü bence... İnsanlar sokakta, “Sen ne kadar tatlıymışsın” diyor. Zaten normal hayatımda güler yüzlü, naif, kimseyle derdi olmayan bir tipim.

- Partneriniz Aksel Bonfil’le çalışmak nasıl?

Güzel bir ikili olduk. Aksel’i ilk gördüğüm anda sevdim, güzel bir enerjisi var. Düştüğümüzde birbirimizi yükseltiyoruz. Diğer oyuncularla da uyum içindeyiz.

- Samsun’dan İstanbul’a uzanan hikayenizden bahseder misiniz?

‘Medcezir’den önce o kadar çok deneme çekimine gitmiştim ki, “Artık istemiyorum” demiştim. O zamanki menajerim de “Oradan çek, yolla” demişti. Gönderdik ve onaylandı. ‘Medcezir’de heyecandan “Merhaba” diyemediğimi bilirim. Kaç proje oldu, set tecrübem var ama o heyecan bitmiyor. Kendi adıma geliştiğimi görüyorum. Oyuncu koçumla da derslere devam ediyoruz.

- Hayallerinizde neler var?

Çağan Irmak ve Yılmaz Erdoğan’ın projesinde yer almak... Murat Cemcir ve Ahmet Kural’la çalışmayı da isterim. Hedefim, yapabileceğimin hep en iyisini yapmak, ödül almak değil. “Bu kız iyi oynuyor” demeleri benim için yeterli.

‘Hedefim, hep en iyisini yapmak’


‘Hiçbir zaman evlilik hayali kurmadım’

- Ekranda güzellik ya da yakışıklılık önemli mi sizce?

Belki artı olabilir ama enerjin, oyunculuğun ve ne kadar gerçek olduğun daha önemli. Canlandırdığın karakterle kendini yakışıklı yapamasan da, karizmatik ve cool olabilirsin. Aura çok önemli bence. Kendimi beğenirim ama önemli olan ne kadar gerçekçi oynadığım.

‘Hedefim, hep en iyisini yapmak’

- Alessandra Ambrosio’ya benzetilmek hoşunuza gidiyor mu?

Başarılı, dünyaca ünlü bir model. Ona benzetilmekten gurur duyarım. Bu durum hoşuma gidiyor, rahatsız etmiyor. Fotoğraflarda gülüşümüz ve makyajla göz yapımız benziyor.

- Dizide nişanlı bir kızı oynuyorsunuz. Gerçek hayatta evlilik hayallerinizi süslüyor mu?

İlla ki, bir gün evlenirim ama hiçbir zaman bunun hayali kurmadım. Ama nikah masasına oturursam, hayatımın sonuna kadar o kişiyle devam edip, sevgiyi sonuna kadar yaşamak isterim.

Magazin Haberleri Bülteni (18 Oak 2020)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları;

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet