Geri Dön

Hem yönetmen hem yapımcı

Demir Demirkan, hem yapımcılığını hem yönetmenliğini hem de müziklerini üstlendiği bir cam belgeseli için çalışıyor

Hem yönetmen  hem yapımcı

Müzisyen Demir Demirkan bir belgesel projesi üzerinde çalışıyor. Demirkan, hem yapımcılığını üstleneceği, hem röportajlarını gerçekleştireceği, hem de müziklerini hazırlayacağı cam sanatı belgeseli ‘The Glass’ın çekimlerine başladı. Cam sanatının heyecanlı sürecini müzikle harmanlayarak gözler önüne sermeyi hedefleyen belgesel, dünyaca ünlü Türk ve yabancı cam sanatçılarıyla yapılacak röportajlar ve sanatçıların performanslarıyla, yaratılan eserlerin mutfağını anlatacak.

Nazar boncuklu

Çekimlerine başlanan belgeselin aynı zamanda yapımcılığını ve dağıtımını da üstlenen Demirkan’ın sanatçılarla gerçekleştireceği röportajları da belgeselde yer alacak. Müziklerini de Demirkan’ın besteleyeceği belgeselde; tezyinat sanatıyla dünyaca ünlü Türk tekniği Çeşm - i Bülbül ve nazar boncuğunun yapımına ve tarihine ise özel olarak yer verilecek.

Yıldırım Mayruk'tan ağlatan vedaTürk modasının ünlü terzilerinden Yıldırım Mayruk (1960-2020) ve "Terzi Yamağı" Barbaros Şansal (1990 -2020), tarihi Fişekhane’de gerçekleşen jübileyle meslek hayatlarına veda ettiler.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber