Geri Dön

Hz. Muhammed filmine 30 milyon dolar harcandı!

İslam'ın doğuşunu ve Efendimiz Hazreti Muhammed (S.A.V) 'in çocukluğu ile ilk gençliğini şimdiye dek görülmemiş bir bakış açısıyla beyaz perdeye yansıtan Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi 28 Ekim’de vizyona giriyor.

Hz. Muhammed filmine 30 milyon dolar harcandı!

İslam'ın doğuşunu ve Efendimiz Hazreti Muhammed (S.A.V) 'in çocukluğu ile ilk gençliğini şimdiye dek görülmemiş bir bakış açısıyla beyaz perdeye yansıtan Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi 28 Ekim’de vizyona giriyor.

Film, 6. YY’da Mekke’de, Hz. Muhammed (S.A.V.)’in doğumu ile başlayan ve Efendimiz’in 13 yaşına kadar devam eden sürecini, Hz. Muhammed (S.A.V.)’in çocukluğuna naif bir bakış açısıyla yaklaşarak beyaz perdeye taşıyor. Cast aşamasında büyük bir titizlikle oyuncu seçimleri gerçekleştiren yönetmen, 1 yıllık süreç sonrasında genç ve profesyonel oyunculardan oluşan bir ekiple çalıştı. İtalya'dan birçok yönetmen bu filmde görev aldı. Hz. MuhammedAllah'ın Elçisi filmi İslamiyet ile ilgili bugune denk en iddiali projelerinden biri. Ve Peygamber Efendimiz (S.A.V.) hakkında bugüne kadar çekilen 2. film olma özelliğine sahip.

5 YILDA ÇEKİMLER TAMAMLANDI!
Hz. Muhammed Allah’ın Elçisi filminin 2 yıllık uzun bir araştırmadan sonra 5 yılda çekimleri ve teknik detayları tamamlandı. Film için özel teknikle Mekke ve Medine platosu hazırlandı. Film için platoların hazırlanması 3 sene sürdü. Bu platolarda 40 yıl daha tarihi filmlerin çekilebileceği sağlamlıkta setler hazırlandı. Film için hiçbir masraftan kaçınılmadı ve 30 milyon dolar harcandı. Çekimleri 1 yıl, post prodüksiyonu ise 2 yıl süren proje için İran'ın Horasan şehrinin güneyindeki Allahyar köyüne, o dönemin Mekke'sini tasvir eden özel bir set kuruldu. Film efektleri için Oscar ödüllü Scott Anderson ve Vittorio Storaro ile çalışıldı, müzikleri ise Hintli besteci A.R.Rahman'ı çalıştıran Mecidi yaptı. Yönetmen filmin çekmesindeki en büyük amacın İslamiyetin bir hoşgörü dini olduğunu insanlara göstermek olarak belirtiyor.

Magazin Haberleri Bülteni (10 Ağustos 2020)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber