Geri Dön

İbrahim Çelikkol kimdir? Kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? Rol aldığı dizler...

Doğduğun Ev Kaderindir'in yeni sezonu bu akşam başlıyor. Uzun bir aranın ardından seyirci karşısına geçecek olan dizinin oyuncuları merak edilirken başrol oyuncusu İbrahim Çelikkol hakkında bilgiler de araştırılıyor. İşte İbrahim Çlikkol kimdir? Kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? sorusunun cevabı...

İbrahim Çelikkol kimdir? Kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? Rol aldığı dizler...

 

Doğduğun ev Kaderindir yeni sezonuyla bu akşam seyirci karşısna çıkıyor. Mehdi ile Zeynep'in hikayesini merak edenler bu akşam ekran karşısına geçecek. Öte yandan dizinin başrol oyuncularının da hayat hikayesi araştırılıyor. Bu isimlerden biri de İbrahim Çelikkol... İşte ünlü oyuncunun biyografisi...

İBRAHİM ÇELİKKOL KİMDİR?

İbrahim Çelikkol, 14 Şubat 1982, İzmit, Kocaeli, Türk dizi ve sinema oyuncusu, eski model.

Anne tarafı Selanik göçmeni, baba tarafı ise Arap kökenlidir.Oyunculuğa başlamadan önce profesyonel modellik yaptı. Basketbolla ilgilenen Çelikkol ligde oynadı, genç millî oldu. Basketi bıraktıktan sonra oyunculuk konusunda eğitim alan Çelikkol'un Osman Sınav'la tanışması hayatında dönüm noktası oldu.

Osman Sınav'ın çektiği Pars: Narkoterör filminde 'başkomiser Şamil Baturay' rolünün verilmesi le oyunculuk hayatına adım attı. Daha sonra M.A.T., Karadağlar ve Keskin Bıçak gibi televizyon dizilerinde boy gösterdi. 2011 yılında başlayan ve 24 Eylül 2012 de Final yapan İffet adlı dizide başrolde Cemil karakterini canlandırmıştır.

16 Şubat 2012'de gösterime giren büyük bütçeli sinema filmi Fetih 1453'te Ulubatlı Hasan karakterini canlandırmıştır. 2013 2014 yılları arasında Merhamet dizisinde fırat kazan ı canlandırdı.2014'te ekranda rol almaya başlayan Reaksiyon dizisinde bordo bereli Yüzbaşı Oğuz Ayaz karakterini ve 2016'da başlayan kördüğüm dizisinde Ali Nejat karakterini canlandırmıştır.

25.05.2017 tarihinde Mihre Mutlu ile evlenmiştir.

İbrahim Çelikkol kimdir Kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı Rol aldığı dizler...

 

Magazin Haberleri Bülteni (28 Ekim 2020)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber