Geri Dön

İkbal Gürpınar kimdir? İkbal Gürpınar kaç yaşında, nereli? İşte, İkbal Gürpınar biyografisi

Sunucu İkbal Gürpınar'ın hayatına dair detaylar araştırılıyor. Koronavirüse yakalanan isim, bir süre önce de babası ve annesini kovid-19 nedeniyle kaybetmişti. Şarkıları ve kitapları olan ekranların başarılı ismi İkbal Gürpınar evli mi, eşi kim?

İkbal Gürpınar kimdir? İkbal Gürpınar kaç yaşında, nereli? İşte, İkbal Gürpınar biyografisi

İkbal Gürpınar spikerlik ile kariyerine başladı ve birçok programın sunuculuğu üstlendi. Halkla İlişkiler alanında da çalışan Gürpınar, çeşitli kitaplar kaleme aldı. Seslendirdiği şiirler ve şarkılarda ilgi görmüştü. Sunucu, yazar İkbal Gürpınar'ın iki çocuğu bulunuyor. İşte, İkbal Gürpınar hayatı...

İKBAL GÜRPINAR KİMDİR?

Gürpınar, 4 Ekim 1969 tarihinde Kırıkkale'de dünyaya geldi. Okulda açılan sınavı kazanarak spikerliğe başladı. Bu arada kurslara katılarak makrome eğitimi aldı. 1994-1995 yılında TRT'de "25.Saat" isimli programla televizyon ekranlarına ilk kez çıkmıştır. Ardından Ortadoğu Amme İdaresi'nde ithalat ihracat elemanı sertifika programına katıldı. Kısa bir süre restoran zincirleri kuran bir firmada Halkla İlişkiler ve Franchising müdürlüğü yaptı. TRT Gap'ta çeşitli programlar sunmuş, 1998-2000 yılları arasında TRT'de çalışıp, bir hastanede halkla ilişkiler müdüreliği yapmıştır.

İkbal Gürpınar kimdir İkbal Gürpınar kaç yaşında, nereli İşte, İkbal Gürpınar biyografisi

2006 yılında ise Kanal D'de "İkbal'le Yaşama Dair" adlı programı sunan sunucu İkbal Gürpınar, "Yüzük Taşı", "Mutluluk Oyunu" ve ardından "Kimse Yok Mu?" isimli programları ile ekrana geldi. Daha sonra ise Kanal 7'de yayınlanan "Hayatın İçinden" isimli programı da sunmuştur. TRT'de "Gün Başlıyor" programını sunmuştur. Yaşadıklarını, izlenimlerini ve deneyimlerini 3 kitapta anlatan Gürpınar'ın, şiir albümleri ve şarkıları bulunmaktadır. "İkbal'den Masallar" adlı çocuk kitabı da vardır. İkbal Gürpınar 3 defa evlilik gerçekleştirdi ve 2 çocuğu bulunuyor.

COVID-19 pandemisi sırasında koronavirüse yakalandı ve 31 Ekim 2020 tarihinde yoğun bakıma alındı. Gürpınar'ın babası, annesi ve eniştesi de COVID-19 nedeniyle vefat etmişti.

ŞARKILARI

Efendim
Babacığım
Sevgili Peygamberim
Gittin Gideli
Hasan ile Hüseyin
Minik Yüreğim
Özlediğim
Savaş Çocuğu

KİTAPLARI

Yemek Tarifleri; Türk ve Dünya Mutfağı
Aşkın Bir Yüzü; Erkek ve Kadın Gözüyle
Benim Hâlâ Umudum Var
İkbal'le Küçük Mutluluklar; Gün Doğdu
İkbal Gürpınar'dan Yemek Tarifleri
İkbal Gürpınar'la Ramazan Sofrası
İkbal'le Küçük Mutluluklar
İçimden Geldiği Gibi
Günaydın Gece

5 Mart 2021 Magazin Haberleri Bülteniİngiltere ve Amerika'da evi olduğunu söyleyen Aleyna Tilki'nin üzerindeki marka kıyafetlerin toplamının 45 bin 200 TL olduğu öğrenildi.Ayrıldıkları iddia edilen müzisyen çift Fatma Turgut ile Can Baydar, mekanların kapanış saatiyle birlikte yemek sonrası Nişantaşı’ndaki bir kebapçıdan ayrılırken objektiflere takıldı.'İbrahim Selim ile Bu Gece'nin yeni bölümüne oyuncu Büşra Develi, samimi itiraflarıyla damgasını vurdu. Develi, herkesin görüntüsünden dolayı ondan zarafet beklediğini ama göründüğünün aksine içinde bir sokak çocuğu barındırdığını itiraf etti.Semra San, yeni single çalışması ‘Sefil’le, dört yıl aradan sonra müzikseverlerle buluştu. Geçtiğimiz ay sosyal medyadan Sinan Akçıl ve Mustafa Ceceli’yle fotoğraf paylaşıp, merak uyandıran San’a, Akçıl şarkıda düet yaparak eşlik etti. ‘Sefil’, bugün DMC etiketiyle dijital platformlardaki yerini aldı.Oktay Kaynarca, önceki akşam Bebek’te görüntülendi. Oyuncu, geçtiğimiz günlerde açılışı gerçekleşen Atlas Sineması ve İstanbul Sinema Müzesi’yle ilgili, “Çok önemli ve değerli bir iş yapılmış” dedi. Kaynarca, yapımı devam eden Atatürk Kültür Merkezi için, “Oranın bütün eleştirilere rağmen İstanbul’a yakışır ve önemli bir kültür merkezi olacağına inanıyorum” diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet