Geri Dön

İLYAS TAM BİR DİSİPLİN ADAMI

‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ dizisinde İlyas karakteriyle adından söz ettiren Ozan Akbaba “Raconlar ve kurallar onun için önemli. Sert bakışlar ve maço tavırlar da eklenince karakter şahlanmayı başardı” dedi

İLYAS TAM BİR DİSİPLİN ADAMI

- Sezona iddialı bir başlangıç yaptınız. Dizinin ses getireceğini tahmin ediyor muydunuz?

Az çok tahmin ediyordum. Yaratıcı ekipten teknik ekibe ve oyunculara kadar herkes daha önce çok güzel ve başarılı işlere imza atmış isimler. Böyle bir durumda da ses getirmemesi imkansızdı.

- ‘İlyas’ı anlatır mısınız?

Tam bir disiplin adamı, raconlar ve kurallar onun için çok önemli. Ancak ailesine, sevgilisine ve tabii ki en çok da abisine düşkün. Söz konusu onlar olunca ne kural tanıyor, ne racon.

- ‘İlyas’ şimdiden çok sevildi. Bunu neye bağlıyorsunuz?

İlyas daha yazım aşamasında çok güzel çizilmiş bir karakter. Çekimlere başlamadan önce yaptığımız görüşmelerde izleyicinin seveceği, benimseyeceği bir karakter çıkarmaya çalıştım. Sert bakışlar ve maço tavırlar da işin içine girince sanırım yaratılmak istenen karakter şahlanmayı başardı.

- Oktay Kaynarca’yla çekimler dışındaki ilişkiniz nasıl?

Harika bir oyuncu. Çekimlerimiz çok yoğun ve genelde dışarıda görüşme fırsatımız olmuyor. Ama sette keyifle çalışıyoruz.

- Rol aldığınız yapımlar arasında en özeli hangisi?

Bütün sinema filmlerim ve dizilerim özel. Ancak ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın yeri çok ayrı. Bu kadar profesyonel isimlerle bir arada olmak çok önemli.

‘Sahne de ekran da er meydanı’

- Sahne mi, ekran mı?

İkisi de er meydanı. İkisi de ayrı ayrı özel. İkisi de olmadan olmaz.

- 25 kısa film için müzik bestelediğinizi biliyoruz.

Aileden gelen bir yetenek. Özellikle ablam ve amcamın müzikle arası çok iyidir. Galiba onlardan bana geçti. Son profesyonel işim başrolünü oynadığım ‘Mutlak Adalet’ filminin müzikleriydi. Müziksiz bir hayat düşünemiyorum diyenler var ya, işte onlardan biriyim.

Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber