Cadde İspanyollar, 'Türk Tutkusu'nun çekimlerine İstanbul'da başladı

İspanyollar, 'Türk Tutkusu'nun çekimlerine İstanbul'da başladı

15.11.2022 - 12:29 | Son Güncellenme:

İlker Kaleli’nin Maggie Civantos ile başrollerini paylaştığı, İspanyol kanalı Antena 3 için çekilen 'La Passion Turca'nın (Türk Tutkusu) çekimleri Kilyos'ta başladı. Dizinin İspanyol ekibi, set hazırlıklarını tamamlayıp, çekimlere start verdi. İstanbul’da çekim yeri olarak Kilyos ve Balat bölgesini tercih eden İspanyollar, yapımın Türkiye’deki bazı sahnelerini de Bursa ve Edirne’de tamamlayacaklar.

İspanyollar, Türk Tutkusunun çekimlerine İstanbulda başladı

İlker Kaleli’nin eylül ayında gittiği Madrid’de beş haftalık İspanyolca kampında hazırlandığı La Passion Turca dizisinin oyuncu kadrosuna Burak Hakkı ve Mariano Teres de katıldı. Aralık ortasına kadar Türkiye’de çekilecek dizinin ekibi, daha sonra üç hafta Madrid’de çalışarak altı bölümlük diziyi tamamlayacaklar.

İspanyollar, Türk Tutkusunun çekimlerine İstanbulda başladı

Haberin Devamı

TÜRKİYE-İSPANYA HATTINDA TUTKULU AŞK

İlker Kaleli’nin 'Yaman' adlı antikacıyı, Maggie Civantos’un güzel sanatlar öğretmeni ve sanat tarihi araştırmacısı 'Olivia'yı oynadığı dizi; Türkiye-İspanya hattında macera, aksiyon ve tutkulu aşk konusunu işliyor. İlk etapta Avrupa ve Güney Amerika’da yayınlanacak dizinin, daha sonra dijital platformlar ile diğer ülkelere ulaşması planlanıyor.

Yazar Antonio Gala’nın 1993 yılında yazdığı aynı adlı romandan uyarlan yapımın yönetmenliğini Inaki Penafiel, yapımcılığını Montse Garcia, Sonia Martinez ve Ampora Miralles üstleniyor.

İLK FOTOĞRAF

Çekimlerin Türkiye’de başladığını duyuran İspanyol Antena 3 televizyonu, İlker Kaleli ve Maggie Civantos’un setten ilk fotoğrafını, Twitter hesabından "İstanbul’da başlayan çekimler Madrid’de tamamlanacak" mesajıyla paylaştı.

İspanyollar, Türk Tutkusunun çekimlerine İstanbulda başladı