Geri Dön

Justin Bieber kimdir, kaç yaşında? Justin Bieber eşi kim, şarkıları neler?

Küçük yaşlarda sahnelere adım atan Justin Bieber, Kanada'da doğdu. Kendi çabaları ile bşrçok müzik aletini çalmaı öğrendi. Annesi ise Bieber'ın performansını Youtube'da paylaştı. Justin Bieber'a şöhreti de bu platformdaki çalışmaları getirdi. Peki, Justin Bieber eşi kimdir, yaşı kaç?

Justin Bieber kimdir, kaç yaşında? Justin Bieber eşi kim, şarkıları neler?

Justin Bieber bir dönem gençlerin ilgiyle takip ettiği çocuk sanatçılardandı. Sanat yaşamına devam eden Bieber, 13 yaşlarında adını duyurdu. Youtube'daki videolarını gören Scooter Braun tarafından keşfedilen Justin Bieber, model Hailey Bieber ile evlidir. İşte, Justin Bieber hayatı...

JUSTİN BİEBER KİMDİR?

Bieber 1 Mart 1994 tarihinde, Kanada'da dünyaya geldi. Annesi Pattie Mallete, ona hamileyken 17 yaşındaydı. Büyürken, Bieber kendi çabaları ile piyano, bateri, gitar ve trompet çalmayı öğrendi. 2007'nin sonlarında, 13 yaşındayken, Bieber bir yerel şarkı yarışması için Ne-Yo'nun "So Sick" şarkısını seslendirdi ve ikinci oldu. Anne Mallette ise YouTube'a performansının videosunu koydu. Videolar ün geçtikçe arttı ve genç yıldırın bilinirliği de ilerledi. Eylül 2012'de Mallette, anılarını konu alan Nowhere But Up adlı kitabı piyasaya sürdü.

Kariyeri, video paylaşım sitesi Youtube'a koyduğu videoların 2008 yılında Scooter Braun tarafından keşfedilmesiyle başlayan şarkıcının ilerleyen süreçte menajerliğini de Braun üstlendi. Braun Atlanta'da, Bieber ve R&B sanatçısı Usher tanıştırmış ve Bieber Usher ve Scooter Braun'nun ortak şirketi Raymond Braun Media Group (RBMG) ile anlaşma imzalamış, ardından Island Records ile albüm kontratı yapmıştır.

Justin Bieber'ın ilk single'ı One Time büyük ilgi gördü. Bieber'ın ilk albümü "My World 2.0" 17 Kasım 2009'da çıktı. Baby klibi ile dünyanın en büyük video paylaşım sitesi Youtube'da en çok izlenen video rekorunu kırdı. 2010 yılı Amerikan Müzik Ödülleri'nde “Yılın Sanatçısı”, “Yılın Pop/Rock Albümü”, “Yılın En İyi Çıkış Yapan Sanatçısı” ve “Yılın En İyi Pop/Rock Erkek Sanatçısı”, 2010 yılı MTV Video Müzik Ödülleri'nde “En İyi Yeni Sanatçı” ve 2010 yılı MTV Avrupa Müzik Ödülleri'nde “Yılın Erkek Sanatçısı” ödülünü kazandı.

3.albümü Believe'yi 15 Haziran 2012'de çıkaran şarkıcı, bu albümle birlikte 18 yaşında rekor kıran tek sanatçı olarak 2013 Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi.

Şubat ayında gerçekleşen Grammy ödüllerinde "Where Are U Now" En İyi Dans Kaydı dalında Grammy aldı ve bu Justin Bieber'ın ilk grammy ödülü oldu. 2016'da tamı tamına 8 kere Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi. 12 Şubat 2017 tarihinde gerçekleşecek grammy ödüllerinde Bieber 4 dalda adaylık kazandı.

28 yaşındaki şarkıcı 2018 yılından bu yana Hailey Bieber ile evlidir.

 

 

 

Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber