Geri Dön

Kaderimin Oyunu Mahir kimdir? Sarp Apak kimdir, kaç yaşında?

Kaderimin Oyunu dizisinin ilk bölümü başladı. Yayın hayatına bugün giren dizide Mahir karakterini daha önceden birçok yapımda rol alan Sarp Apak canlandırıyor. Ünlü oyuncunun yaşamı ise araştırılan konular arasında yer alıyor. Peki Sarp Apak kimdir, kaç yaşında?

Kaderimin Oyunu Mahir kimdir? Sarp Apak kimdir, kaç yaşında?

Kaderimin Oyunu dizisi oyuncu kadrosu ile dikkat çekiyor. Sarp Apak dizinin başrol oyuncuları arasında bulunuyor. Ünlü oyuncu Sarp Apak, Kaderimin Oyunu dizisinde Mahir karakterine hayat veriyor. Peki Sarp Apak kimdir? İşte Sarp Apak'ın biyografisi...

SARP APAK KİMDİR?

Kerim Sarp Apak, 11 Kasım 1981 tarihinde doğdu. Beş yaşına kadar Diyarbakır'da yaşamış olan Apak, daha sonra ailesiyle birlikte Bursa'ya taşınmış ve bu şehirde büyümüştür. Lise eğitimini Bursa Erkek Lisesi'nde almıştır.

İşletme eğitimi almayı planlayan oyuncunun tiyatro hayatı, yetenek sınavlarına başvuru formu almasıyla başladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü’nü 2004 yılında bitirdikten sonra, okuldan hocası Barış Erdenk’in desteğiyle İstanbul'a gitti.

Sadri Alışık Tiyatrosu'nda sergilenen Ağır Roman adlı eserde başarılı bir oyunculuk çıkarttı. O senenin sonunda Yılmaz Erdoğan’ın da yer aldığı BKM Grubu'na dahil oldu ve Organize İşler adlı filmde küçük bir rolde oynama fırsatı buldu. Anadolu Kaplanı, En Son Babalar Duyar dizilerinde rol aldı. Sizinkiler Dünya Kaç Bucak adlı çocuk oyununda oynadı ve bu oyunla Türkiye turnesine çıktı. Asıl şöhretini Avrupa Yakası'ndaki Tanrıverdi rolüyle yakaladı. Mimikleri ve hareketleri çok beğenilen Apak, Gazanfer Özcan - Gönül Ülkü Tiyatrosu'nda da Öp Babanın Elini adlı oyunda “Emrecan” rolünde oynadı.

Apak, kendi yazıp bestelediği “Aşkınla Yandım” şarkısıyla birçok rock müzik dinleyicisinin listesine girmeyi başardı.

Yalan Dünya adlı dizide Emir Danışman karakterini canlandırmıştır. Dizi 4.sezonunda final yapmıştır.

Trans birey olduğunu açıklayan Ahmet Melih Yılmaz, 'Umut Veren Kadın Oyuncu Ödülü' istemişTiyatro ve dizi oyuncusu Ahmet Melih Yılmaz, trans birey olduğunu açıkladı. Yılmaz'ın, 2020'de 27'nci Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nde 'Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü' alırken, sahnedeki konuşmasında, "Bir de bunun 'Umut Veren Kadın Oyuncu Ödülü'nü alırsam bu iş benim için tamamdır" dediği ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber