Geri Dön

Kadın cinayetlerine dikkat çekecek

Erdal Beşikçioğlu, yönetmenliğini yaptığı ‘Küvetteki Gelinler’ oyunuyla kadın cinayetlerine dikkat çekecek.

Kadın cinayetlerine dikkat çekecek

Erdal Beşikçioğlu, kurucusu olduğu Tatbikat Sahnesi’nde ‘Küvetteki Gelinler’ oyununu sahneye koymaya hazırlanıyor. Birçok ülkede ilgi gören ve tartışma yaratan oyunda, üç kadının aynı adam tarafından gösterilen sahte sevgiyle kandırılıp, benzer yöntemlerle yok edilmeleri anlatılıyor.

Hazal Türesan, Selin Zafertepe ve Naz Göktan, oynadıkları proje için havuzda birer performans sergileyerek, tanıtım videosu çekti. Oyunun prömiyeri, 6 Ekim’de Fişekhane’de yapılacak.

Türesan, “Erdal Beşikçioğlu’nun oyunu ve bizi yönetirken, bunun bir kadın hikayesi olduğunu bir an bile unutmadan, hep hassas ve naif olması, bu naiflik içinde bizi çok zorlaması ilham verici” derken, Göktan “Fiziksel ve mental olarak zorlayıcı ama çok keyifli bir hazırlık süreci geçirdik” şeklinde konuştu. Zafertepe ise "Erdal Beşikçioğlu’nun üstün oyunculuk yeteneklerine duyduğum hayranlık, aynı zamanda bir yönetmen olarak yaratıcılığıyla birleştiğinde duyduğum mutluluğu tarif edemem” dedi.

Seksenler dizisinin ünlü oyuncusu Kemal Kuruçay, hayatını kaybettiSeksenler dizisinde "Seyfi" karakterini canlandıran oyuncu Kemal Kuruçay, 59 yaşında hayatını kaybetti. Kültür ve Turizm Bakanlığının sosyal medya hesabında Kuruçay'ın vefat haberi, "Tiyatro ve sinemamızın sevilen ismi Kemal Kuruçay’ın vefatını derin bir üzüntüyle öğrendik. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz" ifadesiyle duyuruldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber