Geri Dön

Kanye West'in boşanma talepleri ortaya çıktı

Dünyaca ünlü rapçi Kanye West, eşi Kim Kardashian'ın kendisine açtığı boşanma davasına ilk kez resmi olarak mahkemeye başvurarak karşılık verdi. West, yedi yıllık evliliğini bitirirken, Kardashian'dan taleplerini mahkemeye sundu.

Kanye West'in boşanma talepleri ortaya çıktı

Boşanma aşamasında olan Kim Kardashian-Kanye West cephesinden yeni haber var. Şubat ayında boşanma davası açan Kim Kardashian’a, Kanye West’ten ilk resmi yanıt geldi.

West’in 9 Nisan’da yaptığı mahkeme başvurusuna göre, 43 yaşındaki rap şarkıcısı, çocukları North (7), Saint (5), Chicago (3) ve Psalm’ın (2) 40 yaşındaki eşi Kardashian ile ortak velayetini istiyor.

Kanye Westin boşanma talepleri ortaya çıktı

İSTEKLERİ ÖRTÜŞÜYOR
Reality show yıldızı Kardashian da West ile aynı görüşte. Zira Amerikalı yıldız da boşanma başvurusunda dört çocuğu için ortak velayet talebinde bulunmuştu.

West’in mahkemeye sunduğu taleplerinden bir diğeri de eşlerden her birinin kendilerine ait ödemelerini kendilerinin yapması ve birbirlerine eş nafakası ödememeleri gerektiği şeklinde. Bu, talepler de Kardashian’ın mahkemeye sunduğu beklentileriyle örtüşüyor.

Ayrılmalarının nedeni olarak "uzlaştırılamaz farklılıkları" gösteren West, ayrı ve paylaşılan mülklerin "yargılama veya uzlaşma sırasında kanıta göre" belirlenmesini istedi.

"EVLİLİK SÖZLEŞMESİNE SADIKLAR"

Çifte yakın bir kaynağın E! News’e aktardığı bilgiye göre, hem Kardashian hem de West, evlilik sözleşmelerine bağlı kalma taraftarı. West’in mahkeme belgeleri, daha önce çifte yakın kaynakların boşanma haberleri ilk çıktığında tanımladığı gibi, ayrılığın gerçekten "dostane" olduğunu gösteriyor.

Kanye Westin boşanma talepleri ortaya çıktı

İKİ AY ÖNCE BOŞANMA DAVASI AÇTI

Kardashian-West çiftinin boşanacakları söylentisi bu yılın başında ortaya çıkmıştı. Kim Kardashian’ın çocuklarıyla birlikte New York’taki evlerinde kaldığı, West’in ise tek başına Wyoming’deki çiftlikte olduğu konuşuluyordu. Söylentilerin ardından Kardashian, iki ay önce mahkemeye boşanma başvurusu yaptı.

FLORANSA'DA EVLENMİŞLERDİ

Forbes dergisi, geçen hafta 1 milyar dolarlık servetiyle Kardashian’a "en zenginler listesi"nde yer vermişti. West ise 6,6 milyar dolarlık bir kişisel servete sahip. Çift, 2014 yılında İtalya’nın Floransa kentinde 2,8 milyon dolarlık düğünle evlenmişti.

Magazin Haberleri Bülteni (25 Temmuz 2021)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları;

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet