Cadde Kemal Sunal'ın hatırası satılıyor! 'Gözüm gibi baktım'

Kemal Sunal'ın hatırası satılıyor! 'Gözüm gibi baktım'

10.10.2023 - 15:34 | Son Güncellenme:

Yeşilçam ve Türk sinemasının efsane isimlerinden, 3 Temmuz 2000 tarihinde vefat eden Kemal Sunal’ın 1984 yılında Almanya turnesinde aldığı ve birçok filminde de kullandığı 1984 model Mercedes'in şimdiki sahibi Ahmet Yılmaz, otomobili satışa çıkardı.

Kemal Sunalın hatırası satılıyor Gözüm gibi baktım

Giresun’da yaşayan Ahmet Yılmaz, 2007 yılında bir arkadaşı vasıtasıyla 200 marka satın aldığı Kemal Sunal’ın 'Keriz', 'Sevimli Hırsız' ve 'Garip' gibi birçok filminde de yer alan 34 NZ 427 plakalı 1984 model Mercedes'i bugüne kadar gözü gibi baktıktan sonra satmaya karar verdiğini söyledi.

Haberin Devamı

"ÇOK ALMAK İSTEYEN OLDU AMA SATMADIM"

Kemal Sunal'ın hatırası olan arabayı sadece parasını verene değil, aynı zamanda hatırasına saygı duyan, arabaya gözü gibi bakacak birine satacağını belirten Yılmaz, “İstanbul’da yaşayan bir arkadaşımın vasıtasıyla 2007 yılında bu arabayı almıştım. Alırken arabanın Kemal Sunal’ın olduğunu bilmiyordum. Öğrendiğimde çok mutlu oldum ve o günden sonra arabaya gözüm gibi baktım. O dönemlerde çok almak isteyen oldu ama satmayı düşünmedim. Rahmetlinin anısına sahip çıkmanın ve onun aracını kullanmanın güzel duygularını yaşadım. Artık satmaya karar verdim. Sadece arabanın parasını verene vermeyeceğim. Aynı zamanda benim gibi Kemal Sunal’ın maneviyatına saygı da duymalı" dedi.

Kemal Sunalın hatırası satılıyor Gözüm gibi baktım

Haberin Devamı

"GÜL SUNAL GÖZYAŞLARINI TUTAMAMIŞTI"

Daha önce Kemal Sunal’ın eşi Gül Sunal’ın arabayı almak istemediğini dile getiren Yılmaz, "Merhum Kemal Sunal’ın vefatının ardından davet üzerine arabayla beraber 72'nci yaş gününde katılmıştım. Kemal Sunal’ın eşi ve yakınları arabaya büyük ilgi göstermişti. Hatta eşi ve kızı çok duygulanmıştı. Gazeteciler eşi Gül Sunal’a 'Arabayı satın almak ister misiniz?' diye sorduklarında gözyaşlarını tutamamıştı ve 'Bu arabayı alırım ama o hatıralarına dayanamam, o yükü kaldıramam' diyerek almak istemediğini ifade etmişti. Bugün ne düşünürler bilemiyorum ama Kemal Sunal’ın hatırasına artık benden sonra daha iyi bakacak, değerini bilecek birilerinin almasını isterim” ifadelerini kullandı.

Kemal Sunalın hatırası satılıyor Gözüm gibi baktım