Geri Dön

Kibar Feyzo filmi oyuncuları ve konusu: Kibar Feyzo nerede çekildi? Kibar Feyzo oyuncu kadrosu-karakterler ve isimleri

Kemal Sunal'ın başrolde yer aldığı Kibar Feyzo filmi, 1978 yapımı yerli komedi türündeki yapımdır. Televizyon izleyicileri karşısına çıkan Kibar Feyzo'nun çekimleri ise Hatay'da yapıldı. İşte, Kibar Feyzo oyuncu kadrosu...

Kibar Feyzo filmi oyuncuları ve konusu: Kibar Feyzo nerede çekildi? Kibar Feyzo oyuncu kadrosu-karakterler ve isimleri

Kibar Feyzo filminin yönetmenliğini Atıf Yılmaz yürütüyor. Oyuncu kadrosunda ise; Kemal Sunal, Müjde Ar, Adile Naşit, Şener Şen gibi usta isimler yer alıyor. 1978 yılında sinemada yerini aldı. 

KİBAR FEYZO KONUSU

Feyzo askerden döndükten sonra Gülo’ya talip olur. Köyde Gülo’ya başka talipler olduğu için babası başlık parasını açık arttırmaya koyar. Ve on bin peşin, on bin senet karşılığı Gülo, Feyzo’nun üstünde kalır. Feyzo borcunu ödemek için kente gidip çalışmaya başlar. Kentten her dönüşünde köylülere artık şehirlerde ağalık düzeninin olmadığını, başlık parasının kalktığını anlatarak ağaya karşı cephe oluşturur. Filmin çekimleri Hatay - Reyhanlı'nın Harran köyünde yapılmıştır.

KİBAR FEYZO FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

Kibar Feyzo filminin çekimleri Hatay'ın Reyhanlı ilçesine bağlı Kavalcık (Harran) Mahallesi'ndeki tarihi bir konakta gerçekleştirildi. 

KİBAR FEYZO OYUNCULARI

Kemal Sunal - Kibar Feyzo
Müjde Ar - Gülo
Adile Naşit - Sakine Kadın
Şener Şen - Maho Ağa
İhsan Yüce - Hacı Hüso
İlyas Salman - Bilo
Erdal Özyağcılar - Zülfo

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber