Geri Dön

Kovan oyuncuları kim, konusu nedir? Kovan filmi nerede çekildi?

Kovan, bir doğa filmi olarak film severlerin karşısına çıkıyor. Filmin başrolünde Meryem Uzerli yer alıyor. 2020 yapımı Kovan filminde Ayşe adındaki genç kadının annesinin son isteği olan arı kovanlarına bakarken yaşadığı mücadele anlatılıyor. Peki, Kovan filmi nerede çekildi?

Kovan oyuncuları kim, konusu nedir? Kovan filmi nerede çekildi?

Meryem Uzerli'nin yer aldığı yerli film Kovan'da arıcılığa dair detaylar yer alıyor. Filmde Uzerli, Almanya'dan annesinin rahatsızlanması ile memleketi Artvin'e dönüyor ve ardından yaşadıkları film severlerin karşısına çıkıyor. Filmin yönetmenliğini Eylem Kaftan yürütüyor. İşte, Kovan filmi oyuncuları ve konusu...

KOVAN FİLMİ KONUSU

Genç bir kadın olan Ayşe, ortaokul yıllarında Artvin’den Almanya’ya gönderilir. Uzun yıllar memleketinden uzakta yaşayan Ayşe, annesinin hastalanması sonucu çocukluğunun geçtiği köy evine geri döner. Ölüm döşeğinde olan annesi, kızından son olarak aile arılığını çekip çevirmesini ister. Hayatta en büyük korkusu arı olan Ayşe, annesinin isteğini geri çeviremez ve aile yadigarına sahip çıkmaya karar verir. Bu süreçte arıcılığın merkezi olan köye modern yönetmenler getiren Ayşe ile geleneksel arıcılar arasında çatışmalar yaşanır. Bir de kovana dadanan arılar, Ayşe’nin hayatı ve kovanlar için büyük tehlike oluşturur.

KOVAN OYUNCULARI

Filmin oyuncu kadrosunda; Meryem Uzerli, Feyyaz Duman, Hakan Karsak, Burcu Salihoğlu ve Şennur Nogaylar yer alıyor.

KOVAN FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

Meryem Uzerli'nin başrolde yer aldığı Kovan filminin çekimleri Artvin Borçka'ya bağlı Macael vadisinde yapıldı.

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber